barum czech rally zlín 2019 před startem | Aktuality | autoweek.cz

Barum Czech Rally Zlín 2019 před startem

Barum Czech Rally Zlín 2019 před startem

13.08.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ve dnech 16. až 18. srpna 2019 se koná již 49. ročník Barum Czech Rally Zlín, největší české automobilové soutěže. Po 36. se jede jako součást seriálu mistrovství Evropy v rallye. Pořadatelé hlásí velmi kvalitní startovní pole.
Do sekretariátu soutěže dorazily přihlášky od celkem 137 soutěžících z 25 zemí. V rámci hodnocení Mistrovství Evropy v rallye FIA ERC pojede 84 posádek. To řadí zlínskou soutěž opět do pozice nejkvalitněji obsazené soutěže šampionátu. Vysoký počet 34 vozů kategorie R5 v seznamu přihlášených slibuje fanouškům vynikající parádní podívanou.
 
Mezi hlavní favority budou patřit Jan Kopecký, který Barum Czech Rally Zlín vyhrál již sedmkrát, s loňským evropským šampionem a i letos vedoucím jezdcem FIA ERC Alexejem Lukjaňukem z Ruska. Po skvělých výsledcích v Polsku a Itálii má Filip Mareš se spolujezdcem Janem Hlouškem velkou šanci bojovat na zlínských tratích o evropský titul v hodnocení ERC1 Junior. Současně je čtvrtý v průběžném pořadí FIA ERC. Český národní tým, startující pod hlavičkou ACCR Czech Rally Team, navíc vede soutěž národů před Portugalskem a Španělskem. V Barum Czech Rally Zlín pojede ve složení jezdců Filip Mareš, Jan Talaš, Vojtěch Štajf, Erik Cais a René Dohnal.
 
Po zrušení rallye v Příbrami se Barum Czech Rally Zlín pojede rovněž jako závěrečný podnik Autoklub Mistrovství České republiky a určí konečné pořadí domácího šampionátu. Vede obhájce titulu Jan Kopecký ale šanci na titul má i druhý v pořadí Filip Mareš.
 
Součástí Barum Czech Rally Zlín je i 12. ročník Star Rally Historic s 86 přihlášenými a jízda Bugatti Grand Prix se 38 účastníky.