bentley continental gt speed a speed black edition | Aktuality | autoweek.cz

Bentley Continental GT Speed a Speed Black Edition

Bentley Continental GT Speed a Speed Black Edition

19.04.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bentley dnes uvádí modernizovaný model Continental GT Speed - nejrychlejší produkční Bentley všech dob, schopný vyvinout nejvyšší rychlost 331 km/h. Řadu Speed navíc rozšiřuje nová efektní verze Black Edition.
V Crewe konstruktéři značky Bentley zvýšili výkon motoru W12, který pohání model Continental. Šestilitrový motor s přeplňováním dvěma turbodmychadly nyní má 472 kW (642 k) místo dosavadních 467 kW (635 k) a točivý moment vzrostl o 20 N.m na 840 N.m. Díky optimalizaci přeplňování je největší točivý moment k dispozici v rozsahu otáček 2000 až 5000/min. Výsledkem je zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 s.
 
Bentley dále představuje verzi Continental GT Speed Black Edition jako kupé i kabriolet s kovově blýskavými prvky karoserie, jako jsou rámečky oken nebo světlometů, ve vysoce lesklém černém laku. Černá jsou také pětipaprsková 21“ kola odhalující nápadné červené nebo černé brzdové třmeny. Jako alternativa se nabízejí kontrastní barvy na přední spoiler, boční prahy a zadní difuzor. Zákazníci se mohou rozhodnout i pro sladění vnějších zrcátek s těmito barevnými doplňky.
 
Kombinace tmavých tónů a živých prvků je také v interiéru. Přístrojovou desku, středovou konzoli a střešní panel tvoří karbonové díly, pomáhající navodit tmavou a honosnou atmosféru, zatímco kontrastní barvy z Black Edition vyniknou na hranách středové konzole a okrajích sedadel. Podobný kontrast zdůrazňují výplně dveří s károvaným prošíváním a sedadla v provedení Mulliner GT Design.
 
Vozy řady Continental GT se v továrně Bentley v Crewe, ležícím v hrabství Cheshire, vyrábějí ve velké míře ručně, a proto zhotovení jednoho automobilu trvá 110 hodin. Jen samotný modernizovaný motor W12, používaný ve všech typech Continental GT Speed, montuje třicet vybraných specialistů Bentley více než 12,5 hodiny. Mezitím experti z oddělení zaměřeného na výbavu a kožené doplňky pracují na technicky náročném a současně luxusním interiéru. Díky výhradně ruční práci a pečlivé kontrole zkušených odborníků je každý kus kůže prověřen ještě před tím, než se začne upravovat a přišívat. Pouze tak lze dosáhnout kvality srovnatelné s nejlepšími nábytkářskými dílnami a preciznosti na úrovni šperkařského nebo hodinářského řemesla.
 
Modely GT Speed a GT Speed Black Edition je možné objednávat již nyní, první dodávky zákazníkům proběhnou letos v létě.
  • Bentley Continental GT Speed a Speed Black Edition
  • Bentley Continental GT Speed a Speed Black Edition
  • Bentley Continental GT Speed a Speed Black Edition
  • Bentley Continental GT Speed a Speed Black Edition
  • Bentley Continental GT Speed a Speed Black Edition