bentley continental supersports | Aktuality | autoweek.cz

Bentley Continental Supersports

Bentley Continental Supersports

10.01.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bentley nabízí nejrychlejší sériově vyráběný model v historii značky a údajně i nejrychlejší čtyřmístný vůz světa schopný jet rychlostí 336 km/h. Bentley Continental Supersports se představuje na autosalonu v Detroitu a do prodeje přijde v květnu.
Bentley v Detroitu představil svůj nejnovější a nejvýkonnější model - Continental s dovětkem Supersports. Anglická automobilka v německém vlastnictví uvádí, že jde o její dosud nejrychlejší a nejvýkonnější luxusní automobil. Jméno Supersports se u Bentleye objevuje už potřetí - úplně prvním byl model 3 Litres Supersports ze 20. let a první Continental Supersports byl z roku 2009.
 
Kupé i kabriolet Continental Supersports mají pozměněnou podobu exteriéru včetně designu předních a zadních nárazníků, nový přední splitter, zadní difuzor a prodloužené prahy. Leskle černé průduchy v předních blatnících a průduchy v kapotě jsou vyrobené z uhlíkových vláken. Continental Supersports Convertible nabídne ohřívače krku pro jízdu se staženou střechou.
 
Šestilitrový motor W12 Twin-turbo dodává o 10 % větší výkon a točivý moment než dříve. Výsledkem je výkon 522 kW (710 k) a točivý moment 1017 N.m! Větší výkon zajišťují dvě turbodmychadla o větším objemu a přepracovaný systém vnitřního chlazení. Vylepšeny byly také vnitřní konstrukční prvky motoru - klikový hřídel a ložiska ojnice, aby zvládaly větší namáhání. To stačí k tomu, aby nový Continental Supersports akceleroval z 0 do 100 km/h za 3,5 s, u kabrioletu se tento čas prodlužuje na 3,9 s. Nejvyšší rychlost má být u kupé 336 km/h a 330 km/h u kabrioletu. Tomu odpovídá kombinovaná spotřeba podle NEDC 15,7 l/100 km resp. u Convertible 15,9 l/100 km.
 
Jediným nabízeným převodným ústrojím je osmirychlostní samočinná převodovka. Obrovský výkon vozu krotí uhlíko-keramické brzdy s průměrem 16,5“ vpředu a 14“ vzadu, podle Bentleye největší svého typu v sériové produkci na světě. Upravené pérování má o něco větší tuhost, aby vůz udržel kontakt s vozovkou i při rychlosti nad 320 km/h. Všechna kovaná kola mají velikost 21“.
 
Volitelné prvky výbavy zahrnují titanový výfukový systém, jenž sníží hmotnost o zhruba 4,5 kg z celkové hmotnosti 2280 kg u kupé a 2455 kg u kabrioletu. Bentley rovněž nabízí mnoho individuálních úprav. K dispozici je např. balíček X Specification, sestávající z osmi jedinečných dvoutónových barevných provedení a zrcátek z uhlíkových vláken.
 
Uvnitř vozu najdeme nově uspořádanou přístrojovou desku a hojné využití kompozitů na bázi uhlíkových vláken, kůže a semiše. Vzhledem k tomu, že Bentley nabízí obrovský výběr dostupných materiálů, jsou volitelné možnosti prakticky neomezené - jak jen dovolí váš bankovní účet. Základní cena zatím nebyla zveřejněna.
  • Bentley Continental Supersports
  • Bentley Continental Supersports
  • Bentley Continental Supersports
  • Bentley Continental Supersports