benzina slaví 60. výročí založení | Aktuality | autoweek.cz

Benzina slaví 60. výročí založení

Benzina slaví 60. výročí založení

08.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Benzina slaví výročí 60 let od svého založení. Benzina modernizuje své stanice, rozšiřuje nabídku služeb a zvyšuje provozní zisk.
Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, slaví výročí 60 let od svého založení. Tato legendární značka na trhu působí již od roku 1958 a přitom je v posledních letech rychle rostoucí a současně měnící svůj charakter - z prodejce stále kvalitnějších pohonných hmot v poskytovatele kvalitních služeb, a to včetně gastronomických. Benzina je dnes jednou z nejpopulárnějších značek u nás.
 
Nová podoba Benziny
Benzina od roku 2012 zmodernizovala podstatnou část svých čerpacích stanic, rozšířila své služby, zavedla nový koncept občerstvení Stop Café a představila nová paliva Efecta. Investice o celkové výši 2,5 miliardy Kč výrazně přispěly k tomu, že Benzina je dnes vedoucí značkou českého trhu a také moderní a mezi řidiči nejoblíbenější značkou. Ke stanicím Benzina už se nejezdí jen tankovat a pro potřeby pro motoristy, ale také za kvalitním občerstvením i pro dárky a zdravotnické potřeby. Proměna podoby čerpacích stanic a jejich vybavení vysokorychlostním internetem zdarma znamená, že se stávají i oblíbeným místem pro obchodní schůzky.
 
Za posledních pět let Benzina každoročně zvyšovala počet čerpacích stanic a objem celkové výtoče. Také díky nedávnému převzetí 60 čerpacích stanic od společnosti OMV, které Benzina realizovala během minulého a letošního roku, navýšila svůj tržní podíl z 15 % v roce 2014 na aktuálních 21,6 %. Ke zvýšení tržního podílu přispěla také modernizace celé sítě a marketingová politika.
 
Roste prodej paliv i nepalivových produktů
Podle průzkumu realizovaného společností GfK je Benzina nejznámější a nejoblíbenější značkou čerpacích stanic v Česku. Znalost této značky dosahuje 96 %. Úspěšnost Benziny potvrzují i ukazatele její provozní výkonnosti. Objem prodaných paliv dokázala Benzina navýšit od roku 2012 o 86 %. Prodej nepalivových produktů vzrostl o 61 %. Výrazný nárůst zaznamenala Benzina v oblasti prodeje občerstvení, a to o 294 % od roku 2012. Hrubý provozní zisk se Benzině podařilo od roku 2012 zvýšit o 196 % na úroveň 1,4 miliardy Kč v roce 2017. Vzhledem k pokračující rekonstrukci 20 až 30 stanic ročně a rozšiřování služeb chce Benzina i do budoucna dosahovat velký růst.
 
S prodejem kvalitní kávy ve 404 stanicích je Benzina největší sítí kaváren u nás. Benzina investovala do pořízení drahého vybavení aby garantovala vysokou a současně konzistentní kvalitu kávy po celém území ČR. Přitom místo na spolupráci s některou ze zavedených značek kávy Benzina vsadila na vlastní unikátní recepturu Fair trade, kterou chce časem zákazníkům nabídnout i jako balenou. Pro ty, kteří spěchají, bude už brzy zaveden i prodej kávy z automatů s platbou kartou.
 
Připravují se i další novinky
Benzina vedle průběžné modernizace své sítě a rozšiřování občerstvovacího konceptu Stop Cafe sází i na další novinky. „Uvedli jsme nová paliva Efecta a rozšířili nabídku olejů o značku Platinum. Nyní připravujeme spuštění mobilní platformy, která bude zahrnovat vedle věrnostního programu také mobilní platby za čerpání paliv, nákup produktů či používání myčky. Brzy také zákazníkům představíme komplexní řešení nákupu pohonných hmot pro firemní klientelu,“ vyjmenoval Tomasz Wiatrak, místopředseda představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za maloobchod.
 
 „Jsme jasným lídrem trhu a naše postavení každým rokem posilujeme. V minulém roce jsme poprvé překonali hranici jedné miliardy Kč provozního zisku a i letošní první čtvrtletí roku patřilo mezi nejúspěšnější,“ uzavřel ředitel odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol Marek Zouvala.
 
  • Benzina slaví 60. výročí založení
  • Benzina slaví 60. výročí založení
  • Benzina slaví 60. výročí založení
  • Benzina slaví 60. výročí založení
  • Benzina slaví 60. výročí založení
  • Benzina slaví 60. výročí založení
  • Benzina slaví 60. výročí založení