benzina upevňuje vedoucí pozici | Aktuality | autoweek.cz

Benzina upevňuje vedoucí pozici

Benzina upevňuje vedoucí pozici

03.03.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

S aktuálním počtem 375 čerpacích stanic je Benzina největší sítí čerpacích stanic v České republice.
V roce 2016 dosáhla Benzina druhý rok v řadě rekord se zvýšením tržeb o 15 %. Cílem pro rok 2017 je unifikovat celou síť čerpacích stanic, a to nejen vzhledově, ale i nabídkou paliv. Z českého trhu zmizí značky Orlen a Star a zůstanou jen značky Benzina a Benzina Express (ta nahrazuje samoobslužné stanice Express 24). V nabídce budou jen aditivovaná paliva nové standardní řady Efecta, nahrazující Natural 95 a Diesel Top Q, a zůstanou prémiová paliva řady Verva.
 
Skupina Unipetrol, která vlastní síť čerpacích stanic Benzina, převzala v roce 2016 20 z celkových 68 čerpacích stanic OMV a s 363 čerpacími stanicemi v roce 2016 posílila svůj tržní podíl na 17,6 % (poslední dostupný oficiální údaj za říjen 2016). Zjednodušila se i možnost přechodu jiných stanic pod značku Benzina - letos už se tak stalo u dvou franšíz. Během ledna a února letošního roku Benzina převzala 12 stanic. Navýšila tak počet svých čerpacích stanic na 375 a její tržní podíl se přiblížil hranici 20 %. Zbylé čerpací stanice od OMV převezme do konce roku 2017.
 
Kromě úprav vzhledu čerpacích stanic, zahrnujících jak nové „totemy“ s údaji o cenách, tak přeznačení na nová paliva řady Efecta. Toto přeznačení by mělo být dokončeno během dvou měsíců, přičemž nová aditivovaná paliva Efecta jsou už v nádržích. Nová paliva Efecta se prodávají za stejnou cenu jako ta stávající. Jejich výrobní náklady jsou vyšší, ale nižší marži by měl prodejcům vynahradit předpokládaný růst objemu prodeje.
 
Znovu se začne rozvíjet koncept samoobslužných stanic, ovšem pod novou značkou Benzina Express, protože se ukázalo, že používané označení Express 24 dobře nefungovalo.
 
Benzina také ještě pro letošní rok připravuje možnost platby pomocí telefonu.

  • Benzina upevňuje vedoucí pozici
  • Benzina upevňuje vedoucí pozici
  • Benzina upevňuje vedoucí pozici