bmw i3 v policejních službách | Aktuality | autoweek.cz

BMW i3 v policejních službách

BMW i3 v policejních službách

07.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

BMW Group Česká republika připravila pro Policii ČR a vybrané městské policie program dlouhodobého bezplatného zapůjčení 11 elektromobilů BMW i3. Česká republika tím navazuje na programy realizované v několika světových metropolích.
BMW Group je připravena model i3 s elektrickým pohonem dodávat v úpravách na zakázku a přizpůsobených různému druhu používání. Díky tomu může tento vůz s nosnou strukturou z uhlíkových kompozitů a vyspělými komunikačními systémy sloužit i v oblasti profesionálních záchranných a bezpečnostních sborů.
 
BMW Group ČR ve spolupráci s pěti autorizovanými BMW i agenty připravila speciální nabídku také pro složky Policie ČR a vybrané městské policie v České republice. Tato nabídka má za cíl ukázat možnost reálného nasazení čistě elektrických vozidel při plnění služebních povinností zejména v městských aglomeracích. Z tohoto důvodu je tato kooperace navržena jako bezplatná zápůjčka na šest měsíců nebo do ujetí 6000 km (podle toho, co nastane dříve).
 
Nabídka je komplexní, takže její součástí je kabel pro nabíjení z rychlodobíjecích stanic i karta Charge Now s bezplatným tarifem. To znamená, že vozidla lze nabíjet na většině veřejných nabíjecích stanic zcela zdarma, elektřinu v tomto případě platí prostřednictvím unikátního bezhotovostního systému Charge Now BMW.
 
Pro tento unikátní projekt je připraveno celkem 11 vozidel BMW i3 s výbavou Advanced edition, jež zahrnuje kromě jiného služby ConnectedDrive Services s integrovanou kartou SIM. Pro policejní sbory České republiky jsou připravené verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a reálným dojezdem až 200 km pro variantu BEV a až 350 km pro variantu REX.
 
Vozidla mají odpovídající polepy karoserie podle konkrétního policejního sboru. Policie ČR bude používat tři vozidla v Praze a osm jich bude jezdit ve službách městských policií (Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Písek, Zlín a dvě v Ostravě).
 
Na programu se v koordinaci s BMW Group Česká republika podílí pět autorizovaných BMW i agentů: ACR Auto, CarTec Group, Invelt, Stratos Auto a Synot Auto.
 
Předávání vozidel Městské policii proběhne v jednotlivých městech v rozdílných dnech. Vozy pro Policii ČR byly předány za účasti policejního prezidenta Tomáše Tuhého v prostorách společnosti Invelt v Praze.