bmw i8 roadster 4 elements by milan kunc prodán | Aktuality | autoweek.cz

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc prodán

BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc prodán

03.02.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

BMW Group Czech Republic poukázala 2,1 milionu korun organizaci The Ocean Cleanup. Jde o výtěžek z prodeje unikátního BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc.
Když BMW Group Czech Republic v únoru 2019 představila unikátní BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc, bylo oznámeno, že výtěžek z jeho prodeje půjde na konto organizace The Ocean Cleanup zabývající se čištěním oceánů. Téměř po roce, během nějž se tento vůz objevil na mnoha společenských akcích a byl vystaven také v mnichovském BMW Muzeu, našel tento unikátní automobil kupce. Výtěžek z prodeje ve výši 2,1 milionu korun následně BMW Group Czech Republic poukázala společnosti The Ocean Cleanup.
 
Motivem automobilu BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc byly čtyři zemské živly a obecně téma ochrany životního prostředí. Předáním uvedené částky se tak celý projekt unikátního sportovního plug-in hybridního roadsteru symbolicky uzavřel.
 
BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc koupila u autorizovaného českobudějovického dealera BMW ACR auto a.s. brněnská společnost Essens Europe SE, která podniká v oblasti síťového marketingu se zaměřením na vývoj a výrobu parfémů, kosmetiky a potravinových doplňků. Společnost, jež dlouhodobě využívá prémiové vozy BMW (vč. i8 Coupé a i3), na unikátním voze ocenila především jeho ztvárnění čtyř zemských živlů světoznámým českým umělcem Milanem Kuncem a rovněž odkaz vozu spojený s ochranou životního prostředí. Důležitým motivem ke koupi bylo také věnování výtěžku na projekt čištění oceánů.
 
Essens na základě inspirace vozem BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc vytvořila zcela novou řadu parfémů Essens 4 elements, z nichž část výdělku je určena na projekty spojené s ochranou a čištěním životního prostředí. Výjimečnost vozu BMW i8 Roadster 4 elements by Milan Kunc ukazuje i fakt, že jej společnost Essens Europe hodlá vystavit ve své nově budované galerii v Brně, kde bude k vidění spolu s dalšími uměleckými díly Milana Kunce.