bmw řady 2 gran tourer | Aktuality | autoweek.cz

BMW řady 2 Gran Tourer

BMW řady 2 Gran Tourer

09.03.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nové BMW řady 2 Gran Tourer je dalším vozem značky s pohonem předních kol. Poprvé u kompaktního prémiového modelu nabízí prostor až pro sedm cestujících v mimořádně variabilním vnitřním prostoru.
BMW řady 2 Gran Tourer je první prémiový vůz kompaktní velikosti, který je schopen převézt až sedm cestujících ve třech řadách sedadel a nabídnout jim velký a variabilní zavazadlový prostor.
 
Maximální variabilitu interiéru zaručují standardně dodávaná posuvná, v poměru 40:20:40 dělená zadní sedadla. Na zadní sedadla lze připevnit až tři dětské sedačky. Možnosti interiéru dále rozšiřuje na přání dodávaná třetí řada sedadel, kterou lze zcela složit do podlahy zavazadlového prostoru.
 
Navzdory kompaktním rozměrům (délka 4556 mm při velmi dlouhém rozvoru náprav 2780 mm) nové BMW řady 2 Gran Tourer nabízí dostatek prostoru a velkorysý zavazadelník, jehož objem lze zvětšit ze základních 645 l na 805 l a po sklopení opěradel zadních sedadel až na 1905 l.
 
Pětice vybavených komplexem opatření BMW EfficientDynamics má výkony od 85 kW (116 k) do 141 kW (192 k) a vykazuje kombinovanou spotřebu v rozmezí 6,4 až 3,9 l/100 km (emise CO2: 149 až 104 g/km).  Kromě čtyřválcového zážehového motoru v 220i Gran Tourer a tříválcového motoru v 218i Gran Tourer jsou od uvedení na trh k dispozici tři turbodiesely: čtyřválec 220d xDrive a 218d Gran Tourer, stejně jako tříválec 216d Gran Tourer. Všechny splňují emisní normu Euro6 a jsou kombinovány se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou. Pro tříválcové motory je alternativou šestirychlostní převodovku Steptronic a pro čtyřválce osmirychlostní Steptronic (standardně pro BMW 220d xDrive Gran Tourer). Všechny převodovky jsou vybaveny funkcí Auto Start Stop.
 
Všechny zážehové a vznětové motory jsou vybaveny systémem TwinPower Turbo. Zážehové motory mají přímé vstřikování, variabilní časování vačkových hřídelů a plně variabilní ovládání zdvihu sacích ventilů Valvetronic. Vznětové mají turbodmychadla s proměnlivou geometrií rozváděcích lopatek a přímé vstřikování paliva s tlakem 200 MPa.
 
Další dvě varianty (220d Gran Tourer a základní zážehová motorizace 216i) se přidají v létě.
 
K dispozici je i pohon všech kol xDrive. BMW 220d xDrive Gran Tourer je jediným vozem v  kategorii kompaktních prémiových vozů, který je nabízen se sedmi sedadly a pohonem všech kol.
 
Asistenční, informační a zábavní systémy jsou sjednocené v programu BMW ConnectedDrive. K jejich doplňkům patří Head-Up Displej, který promítá všechny důležité informace přímo do zorného pole řidiče, stejně jako asistent jízdy v kolonách, jenž řidiči pomáhá akcelerovat, zpomalovat a zároveň vůz udržuje ve zvoleném jízdním pruhu.
 
BMW Car Hotspot LTE umožňuje cestujícím v BMW řady 2 Gran Tourer zůstat on-line i na cestách. Připojit je možné až osm chytrých telefonů nebo tabletů, přičemž všichni mohou na internetu surfovat s vysokou rychlostí připojení LTE. LTE modul s WiFi hotspotem lze jednoduše instalovat do středové loketní opěrky. Vestavěný akumulátor a napájecí USB konektor umožňuje používání tohoto zařízení také mimo automobil.
  • BMW řady 2 Gran Tourer
  • BMW řady 2 Gran Tourer
  • BMW řady 2 Gran Tourer
  • BMW řady 2 Gran Tourer
  • BMW řady 2 Gran Tourer
  • BMW řady 2 Gran Tourer
  • BMW řady 2 Gran Tourer
  • BMW řady 2 Gran Tourer