bonett otevřel cng stanici u makra | Aktuality | autoweek.cz

Bonett otevřel CNG stanici u Makra

Bonett otevřel CNG stanici u Makra

08.06.2017 | Rybecká Ivana | Trendy

Bonett otevřel v Čestlicích první plnicí stanici CNG vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem Makro. Během letošního roku zprovozní dalších šest plnicích stanic u dalších poboček. Celý projekt, zahrnující celkem deset stanic, by měl být dokončen během příštího roku.
Největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice společnost Bonett pokračuje v rychlém rozšiřování své sítě plnicích stanic na CNG. Nyní v Čestlicích u Prahy, v těsné blízkosti dálnice D1, otevřela první stanici vybudovanou ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem Makro. Stanice bude svým umístěním výhodná nejen pro běžné motoristy, ale i pro dodavatele a zákazníky velkoobchodního řetězce Makro, protože stále více provozovatelů flotil dodávkových aut volí právě ekonomicky výhodný pohon na zemní plyn.
 
„Tento projekt je pro nás velmi důležitý a prestižní, protože jde o první podobnou realizaci ekologických plnicích stanic ve spolupráci se silným obchodním řetězcem. Je to zcela nový koncept prodeje CNG,“ uvedl místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment Václav Holovčák.
 
„Rozšíření nabídky na našich čerpacích stanicích o CNG vycházíme vstříc zákazníkům a rostoucí oblibě tohoto ekologického paliva u nás,“ doplnil výkonný ředitel Makro ČR/Metro SK Guillaume Chêne.
 
Po stanici v Čestlicích budou výdejní stojany na CNG přibývat i v dalších městech. Ještě v červnu to bude u Makra v pražských Stodůlkách. Tam byla, jak přiznává Václav Holovčák, výstavba poměrně náročná: „Museli jsme krom stanice vybudovat i více než 200 m dlouhý vysokotlaký plynovod.“
 
Ještě v průběhu července bude zprovozněna stanice u Makra v Brně a potom v Praze na Černém Mostě. Do konce roku pak budou moci řidiči plnit CNG u poboček Makro v Ostravě, Plzni a Karlových Varech. Celý projekt by měl být dokončen v průběhu příštího roku, přičemž předpokládaná celková investice dosáhne 100 milionů korun.
 
Výdejní stojany na CNG budou součástí samoobslužných čerpacích stanic, které Makro provozuje v těsné blízkosti svých prodejen. Určeny jsou pro širokou veřejnost. Aby byl zajištěn dostatečný komfort a majitelé vozů na CNG nemuseli dlouho čekat, u většiny stanic řidiči najdou dva výdejní stojany. Dostatečnou rychlost plnění zajišťují výkonné kompresory a zásobníky CNG. V platebních terminálech mohou zákazníci používat vedle výhodných Bonett CNG karet i klasické bankovní a ostatní CNG karty, v některých případech i hotovost.
 
  • Bonett otevřel CNG stanici u Makra
  • Bonett otevřel CNG stanici u Makra
  • Bonett otevřel CNG stanici u Makra
  • Bonett otevřel CNG stanici u Makra
  • Bonett otevřel CNG stanici u Makra