bosch a daimler spolupracují na autonomním řízení | Aktuality | autoweek.cz

Bosch a Daimler spolupracují na autonomním řízení

Bosch a Daimler spolupracují na autonomním řízení

11.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bosch a Daimler společně pracují na autonomním systému řízení bez řidiče. Vývojová aliance chce uvést na trh systém pro plně autonomní vozidla již začátkem příštího desetiletí. Mezi cíle patří vývoj a spuštění systému připraveného k výrobě pro autonomní vozidla taxi pro využití v městském provozu
Bosch a Daimler společně pracují na tom, aby posunuli vývoj v oblasti řízení plně autonomních vozidel bez řidiče. Obě firmy se dohodly na založení vývojové aliance, která si klade za cíl vytvořit systém, díky kterému se plně autonomní (SAE - úroveň 4) vozidla bez řidičů (SAE - úroveň 5) stanou v ulicích měst realitou už začátkem příštího desetiletí.
 
Cílem je společný vývoj softwaru a algoritmů pro autonomní jízdní systém. V tomto projektu se komplexní znalosti z oblasti vozidel firmy Daimler dají dohromady s odbornými znalostmi největšího světového dodavatele systémů a hardware pro automobilový průmysl Bosch. Výsledné synergie budou nasměrovány na co nejrychlejší přípravu této technologie pro výrobu.
 
Auto si jede pro řidiče
V rámci podpory systému řízení pro plně autonomní vozidla bez řidiče určená pro jízdu ve městě usilují Bosch a Daimler o zlepšení plynulosti městské dopravy, zvýšení bezpečnosti silničního provozu a zajištění důležitých stavebních kamenů pro dopravu budoucnosti.
 
Tato technologie mimo jiné zvýší atraktivitu sdílení automobilů. To umožní lidem optimálně využít čas strávený ve vozidle a otevře nové cesty k mobilitě, a to i k lidem bez řidičského průkazu. Hlavním cílem projektu je vytvořit systémy pohonů připravených k výrobě, v důsledku čehož budou vozidla ve městě zvládat řízení zcela samostatně. Myšlenkou je, že si auto přijede pro řidiče, nikoliv naopak.
 
Lidé budou moci v předem definovaných městských částech jednoduše použít svoje chytré telefony k tomu, aby si rezervovali sdílené vozidlo nebo městská autonomní vozidla taxi, která za nimi sama přijedou a dovezou je tam, kam budou potřebovat.
  • Bosch a Daimler spolupracují na autonomním řízení
  • Bosch a Daimler spolupracují na autonomním řízení
  • Bosch a Daimler spolupracují na autonomním řízení