bosch mění propojené automobily v osobní asistenty | Aktuality | autoweek.cz

Bosch mění propojené automobily v osobní asistenty

Bosch mění propojené automobily v osobní asistenty

06.01.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pro řidiče je připojení k internetu v automobilu více než jen praktický doplněk. Díky němu je řízení bezpečnější a efektivnější. Bosch to názorně demonstruje na veletrhu CES 2016 v Las Vegas řadou propojených funkcí a asistenčních systémů.
Bosch v Las Vegas nechává nahlédnout do automobilu budoucnosti. Návštěvníci mají možnost zažít prostřednictvím modelového vozidla nový typ interakce mezi člověkem a technologií.
 
„Rozptylování pozornosti řidiče můžeme minimalizovat tak, že mu poskytneme správné informace ve správný čas,“ řekl Volkmar Denner, předseda představenstva společnosti Bosch, na tiskové konferenci společnosti na veletrhu CES 2016 v Las Vegas.
 
Ve vystavovaném vozidle jsou přístrojová deska a středová konzole přeměněny v elektronický displej. Informace zobrazované na tomto obřím displeji se mění v závislosti na aktuálním okolí vozidla. Pokud se blíží z pravé strany chodec, rozbliká se kontrolka, která na to řidiče upozorní.
 
V úvahu jsou vzaty preference řidiče, stejně jako události v jeho diáři. Bude-li například zrušena některá ze schůzek, automobil budoucnosti udá automaticky směr jízdy k dalšímu místu schůzky uvedenému v diáři. Řidiči budou moci aktivovat autopilot a získat tak ještě více času, čímž bude jejich jízda pohodovější.
 
Propojené automobily budoucnosti dokážou ale mnohem víc. Po připojení k chytré domácnosti budou mít možnost kdykoliv využívat funkce, jako je ovládání systému topení nebo zabezpečení.
 
Jestliže například kurýr bude chtít doručit balíček a nikdo není doma, bude stačit jediný dotek prstem na displeji vozidla, který kurýrovi umožní uložit balíček uvnitř domu a potvrdí jeho přijetí.
 
Interakce s technologií tohle všechno zvládne a bude to bezpečné a pohodlné. Propojený systém infotainmentu umožní řidičům využívat navigaci nejen v provozu, ale také během celého dne. Budou mít možnost přístupu na online služby a aplikace chytrého telefonu a budou jej ovládat pomocí gest a slov, stejně jako by mluvili se spolujezdcem. To udělá z automobilu skutečného osobního asistenta řidiče.
  • Bosch mění propojené automobily v osobní asistenty
  • Bosch mění propojené automobily v osobní asistenty
  • Bosch mění propojené automobily v osobní asistenty
  • Bosch mění propojené automobily v osobní asistenty