bosch plánuje rozšířit výrobu polovodičů | Aktuality | autoweek.cz

Bosch plánuje rozšířit výrobu polovodičů

Bosch plánuje rozšířit výrobu polovodičů

14.03.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bosch investuje 250 milionů eur do rozšíření výroby polovodičů v Reutlingenu. Investice doplňuje již dříve oznámenou expanzi globální výroby polovodičů v objemu 400 milionů eur v roce 2022. Expanze je odpovědí na rostoucí poptávku po polovodičích a senzorech MEMS od společnosti Bosch.
Společnost Bosch zvyšuje své úsilí vypořádat se s přetrvávajícím celosvětovým nedostatkem čipů. S dodatečnou investicí ve výši čtvrt miliardy eur plánuje do roku 2025 další rozšíření výroby polovodičů v Reutlingenu. Peníze budou investovány do nových čistých prostor potřebných pro výrobu.
 
Bosch se tak připravuje na neustále rostoucí poptávku po čipech pro aplikace v oblasti mobility a Internetu věcí. V závodě se staví nová část budovy s dalšími supermoderními čistými prostory. Od roku 2025 se zde budou vyrábět polovodiče založené na technologiích, které jsou v Reutlingenu již zavedeny. Bosch také rozšiřuje centrum pro dodávky energie.
 
Společnost Bosch vyvíjí a vyrábí polovodiče přes 60 let, v Reutlingenu více než 50 let, jak pro automobilový průmysl, tak pro spotřební sektor. Mezi vyráběné čipy patří aplikačně specifické integrované obvody (ASIC), mikroelektromechanické systémy (senzory MEMS) a výkonové polovodiče. Další rozšíření závodu bude sloužit především rostoucí poptávce po MEMS pro automobilový a spotřební průmysl a po výkonových polovodičích z karbidu křemíku. Sériovou výrobu čipů z karbidu křemíku Bosch zahájil v prosinci 2021. Čipy z tohoto inovativního materiálu budou v budoucnu hrát stále důležitější roli v elektromobilitě. Bosch je v současné době jediným dodavatelem automobilového průmyslu na světě, který vyrábí výkonové polovodiče z karbidu křemíku.
 
Společnost Bosch v Reutlingenu provozuje závody na čipy založené na 150 a 200 mm technologii a v Drážďanech vyrábí polovodičové čipy na základových deskách o průměru 300 mm. Díky kombinaci síťových technologií a metod umělé inteligence Bosch vytváří základ pro neustálé zlepšování výroby založené na datech, a tím i pro stále lepší čipy. V současné době má závod v Reutlingenu 8000 zaměstnanců, kteří se podílejí na vývoji a výrobě polovodičů a řídicích jednotek a pracují v administrativě a obchodní jednotce eBike Systems.
 
Už v říjnu 2021 Bosch oznámil, že v roce 2022 investuje více než 400 milionů eur do rozšíření svých polovodičových závodů v Drážďanech, Reutlingenu a malajsijském Penangu, přičemž v Reutlingenu v letech 2021 až 2023 investuje do dalších čistých prostor ve stávajících budovách. K tomu přispěje i nyní plánované rozšíření závodu o novou část budovy pro výrobu. Celkově se má plocha čistých prostor v Reutlingenu do konce roku 2025 rozšířit ze současných 35 000 m2 na více než 44 000 m2.

  • Bosch plánuje rozšířit výrobu polovodičů
  • Bosch plánuje rozšířit výrobu polovodičů