bosch rozšiřuje vývojové a technologické centrum | Aktuality | autoweek.cz

Bosch rozšiřuje vývojové a technologické centrum

Bosch rozšiřuje vývojové a technologické centrum

04.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Vývojové a technologické centrum společnosti Bosch v Českých Budějovicích se zaměří na aplikovaný vývoj automobilových komponent pro zákazníky po celém světě. Nová budova bude sloužit 600 vývojářům a technickým pracovníkům. Investice dosáhnou výše 850 milionů Kč.
Společnost Bosch otevřela novou budovu vývojového a technologického centra. Slavnostního otevření se zúčastnili ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, člen představenstva společnosti Bosch a vedoucí obchodní oblasti Mobility Solutions Stefan Hartung s mnoha dalšími hosty z politických, obchodních a akademických sfér.
 
Šestipodlažní budova bude sloužit 600 zaměstnancům společnosti. Tito experti se zaměří na aplikovaný výzkum automobilových komponent včetně modulů pro neutralizaci NOx ve vznětových motorech (DNOX) pro zákazníky společnosti Bosch po celém světě. Přispějí také k rozvoji digitálních aplikací pro výrobu a strojírenství.
 
Nové vývojové a technologické centrum je vybavené třemi akustickými testovacími komorami, které disponují prostorem pro celé vozidlo a umožňují testování a měření hluku automobilových komponentů. Jedna z akustických komor je bezdozvukovou místností pro měření zvláště tichých výrobků s hlukem pozadí okolo 6 dB(A). To je velmi důležité zejména pro zvukové zkoušky velmi tichých komponentů pro elektromobily.
 
Nová budova centra je součástí tříleté investice do rozšíření výrobní kapacity a vývojových aktivit v českobudějovickém závodě. Ministerstvo průmyslu a obchodu na konci roku 2016 poskytlo společnosti Bosch jako strategickému investoru hmotnou podporu na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku na základě udělení pobídky ke strategické investiční akci Vládou České republiky. Celková výše investice do výroby a vývojového centra v období 2017–2020 dosáhne téměř 2 miliardy korun, z čehož zhruba 850 milionů korun je investováno do samotné budovy vývojového a technologického centra a jejího vybavení. Od začátku investice v roce 2017 do září roku 2019 bylo nově vytvořeno 640 kmenových pracovních míst, z nich 140 ve vývoji.