bosch v české republice pokračuje v růstu | Aktuality | autoweek.cz

Bosch v České republice pokračuje v růstu

Bosch v České republice pokračuje v růstu

26.05.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pozitivní vývoj v oblasti prodeje, zaměstnanosti a investic. Prioritou zůstávají vývoj a výzkum, stejně jako inovace výrobků.
Výroční konference Bosch Group v České republice se poprvé konala v novém sídle společnosti v Praze Radlicích. Bosch Group v České republice vykazuje nejen pokračující růst produkce, ale také rozšiřuje své vývojové středisko v Českých Budějovicích.
 
Společnost Bosch ukončila fiskální rok 2016 v České republice s konsolidovanými tržbami v hodnotě 786 milionů eur (21,2 miliardy korun), což ukazuje růst o 13,3 % oproti předcházejícímu roku. Celkové čisté tržby včetně dodávek ostatním společnostem Bosch a nekonsolidovaným legálním entitám ve výši 1,874 miliardy eur (50,6 miliardy korun) představují v porovnání s předchozím rokem nárůst o více než 5,7 %.
 
„Skupina firem Bosch si vede v České republice dobře a roste ve všech klíčových obchodních oblastech. Rok 2016 byl pro Bosch úspěšný, a kromě jiného jsem také rád, že jsme mohli oslavit výročí 25 let od návratu společnosti do České republiky otevřením nového sídla. Nová centrála v Praze symbolizuje naši dlouhodobou a úspěšnou přítomnost na trhu a důvěru v další budoucnost,“ uvedl během výroční tiskové konference v Praze generální manažer Bosch Group v České republice Milan Šlachta.
 
Společnost Bosch zvýšila v roce 2016 kapitálové výdaje o více než 30 % a investovala 102 milionů eur (2,7 miliardy korun) především do svých místních výrobních závodů zaměřených na automobilový průmysl. Počet zaměstnanců působících v šesti entitách Bosch se k 31. prosinci 2016 zvýšil o 500 na 8513. Očekává se, že v roce 2017 dojde k dalšímu růstu.
 
R&D a inovace zůstávají prioritou
Vývojové centrum automobilového průmyslu Bosch v Českých Budějovicích s více než 500 techniky hraje důležitou roli v globální R&D síti společnosti.
 
Výrobní závody Bosch v Jihlavě a Českých Budějovicích nedávno zahájily pilotní projekty pro propojená průmyslová řešení v oblastech, jako je monitorování v reálném čase, 3D tisk a dolování dat. Bosch provozuje všechny tři úrovně propojení: senzory, software a služby. S touto jedinečnou výhodou bude společnost pokračovat v inovacích a dále rozvíjet své tradiční podnikání tím, že prozkoumá a využije rozmanité příležitosti, které nabízí Internet věcí (IoT).
 
„Společnost Bosch usiluje o transformaci obchodních modelů, mobility a technologií se zaměřením na IoT a umělou inteligenci. Díky našemu odhodlání podporovat Průmysl 4.0 a technologie Smart City, je Bosch v České republice součástí tohoto vývoje,“ uvedl Milan Šlachta.
 
Obchodní výhled Bosch Group pro rok 2017
Vzhledem k vyhlídkám na útlum ekonomiky a geopolitické nejistoty očekává Bosch v roce 2017 nárůst svých tržeb o 3 až 5 %. Přes výrazné investice do zajištění budoucnosti nastavila společnost Bosch výsledky prorůstově.
 
Hlavními body této transformace jsou změny v oblasti mobility a konektivity internetu věcí (IoT). Do roku 2020 budou všechny elektronické produkty Bosch vybaveny funkcí konektivity. Klíčem k tomu je umělá inteligence (AI). V následujících pěti letech bude Bosch investovat 300 miliónů eur do svého vlastního centra pro umělou inteligenci.