zatraktivnění modelů značky škoda | Nové modely | autoweek.cz

Zatraktivnění modelů značky Škoda

Zatraktivnění modelů značky Škoda

02.05.2012 | Rybecký Vladimír | Nové modely

Škoda Auto připravuje pro český trh několik akčních verzí - Yeti Style CZ, akční sadu Speed pro Octavii RS a novou verzi Roomster BiColor. Pro Citigo už bude robotizovaná převodovka. Především se ale začnou dodávat vrcholné verze Laurin & Klement modelů Superb a Superb Combi.

Škoda rozšiřuje nabídku o novinky modelového roku 2013. Kromě inovací stávajících modelových řad půjde i o nové akční modely pro vozy Octavia a Yeti. Novinky budou dostupné od konce května 2012.

Všechny modelové řady projdou pro modelový rok 2013 změnami, které jsou zaměřené na další zvýšení užitné hodnoty, komfortu a bezpečnosti. Vylepšeno například bude software pro handsfree soupravy GSM, navigační systém Amundsen+ či klimatizační jednotky.

 „Pozice jednoznačného lídra trhu nás zavazuje jít kupředu a neustále vylepšovat naše produkty. Škoda proto již v tomto období připravila inovovanou nabídku automobilů v provedení nového modelového roku 2013,“ říká Petr Pečenka, šéf značky Škoda pro Českou republiku.

Vozy Škoda Superb a Superb Combi získají novou nejvyšší úroveň výbavy Laurin & Klement, jehož typickým poznávacím znamením budou mimo jiné plaketky L&K na blatnících či exkluzivní interiér v hnědé kůži. Zadní sdružené svítilny pro verzi liftback využijí technologii LED diod. Maska chladiče ponese lamely v černém provedení. Škoda Superb Laurin & Klement startuje na částce 849 900 Kč pro motorizaci 2,0 TDI CR DPF/103 kW s šestirychlostní přímo řazenou převodovkou.

Škoda Yeti přichází s akční verzí Style s dvoubarevnými 17" koly z lehké slitiny, novým potahem sedadel Avenue či červenou metalickou barvu Cinnamon. Bez příplatku bude možno zvolit dalších 12 vybraných odstínů. Ve bude klimatizace, vyhřívání předních sedadel a skla SunSet s vyšším stupněm zatmavení. Prodejní cena modelu Škoda Yeti Active Style s motorem 1,2 TSI činí 412 900 Kč. Výbava modelu Yeti byla kromě toho rozšířena o vyspělou handsfree sadu GSM III Premium, doposud dodávanou pouze pro modely Octavia a Superb, a 17" kola z lehké slitiny s novým designem Erebus.

Nejrychlejší Octavia RS resp. Octavia Combi RS dostane sadu Speed. Ta za cenu 14 900 Kč přinese černě lakovaná 18" kola Neptune, rádio Bolero se Sound systémem se 12 reproduktory a interiér RS Red s kůží Alcantara s červeným prošíváním. Standardní barvou pro Speed bude zelená metalíza Rally.

Označení Champion ponese i akční model modelu Octavia se stupněm výbav Prima a Ambition. První z nich bude mít jako Champion s motorem 1,4 TSI/90 kW resp. 1,6 MPI/75 kW na LPG za cenu od 319 900 Kč navíc přední mlhové světlomety, palubní počítač, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a tónovaná skla. Octavia Champion Ambition při ceně 339 900 Kč s motorem 2,0 TDI CR DPF/81 kW přidá mimo jiné rádio s CD/MP3, tempomat či 15" kola Deimos z lehké slitiny.

Modely Fabia RS a Monte Carlo v modelovém roce 2013 ponesou připomínku úspěchu značky Škoda v seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC). Škoda Fabia Monte Carlo získá samolepku šampiona IRC 2011 na zadní sklo, Fabia RS a Fabia Combi RS navíc ponesou symbol vítěze IRC i na předním blatníku.

Zájemci o Roomster mohou nově získat designové provedení Bicolor s barevnou střechou a dekorativními foliemi na bocích vozu.

Škoda Citigo bude pro modelový rok 2013 nabízena i s pětirychlostní robotizovanou převodovkou ASG. Tato převodovka s hmotností menší než 30 kg patří k nejlehčím automatizovaným převodovkám současnosti a vyznačuje se ekonomickým provozem a komfortním ovládáním. Rozšířená bude i nabídka barev o metalické odstíny modrá Night a stříbrná Leaf.

  • Zatraktivnění modelů značky Škoda
  • Zatraktivnění modelů značky Škoda
  • Zatraktivnění modelů značky Škoda
  • Zatraktivnění modelů značky Škoda
  • Zatraktivnění modelů značky Škoda