brammer dodává díly a také nabízí pomoc | Aktuality | autoweek.cz

Brammer dodává díly a také nabízí pomoc

Brammer dodává díly a také nabízí pomoc

27.11.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Brammer pozvala své nejvýznamnější zákazníky do své nové centrály a střediska Brammer Centre of Excellence v Praze na 1. zákaznické setkání, které bylo zaměřeno na segment Automotive a představení Nového distribučního centra..

Společnost Brammer působí ve 20 zemích Evropy a zaměstnává více než 3500 lidí. Pro svých 100 000 zákazníků nabízí přes 4 miliony produktů. Svým pokrytím je největším průmyslovým distributorem technických součástek pro stavbu a opravy strojů v Evropě. Segment Automotive je pro ni druhým nejvýznamnějším s podílem na tržbách asi 20 %, ale v České republice je segment jednoznačně nejvýznamnější.

 

Brammer je autorizovaným prodejcem více než 50 renomovaných značek. Z jejich portfolia v rámci segmentu Automotive nabízí ložiska a jejich příslušenství, mechanické převody, dopravní techniku a těsnění, fluidní techniku, převodovky a nářadí i veškeré vybavení pro všeobecnou údržbu včetně ochranných pracovních pomůcek a spojovacího materiálu.

 

Společnost Brammer vstoupila na český trh v roce 2002 a po akvizicí několika společností v roce 2011 právní fúzí spojila všechny tyto organizace do jediné společnosti tak, jako je tomu jinde v Evropě. V říjnu 2012 byla schválena investice ve výši 540 000 eur na vybudování nové centrály. Toto nové ústředí, zahrnující i Národní distribuční centrum, bylo otevřeno v září 2013. V areálu v Horních Počernicích se nachází také Brammer Centre of Excellence (COE). Jedná se o zařízení určené k pořádání interních i externích schůzek a akcí rozdělené do tří zón: školicí, výstavní a NDC.

 

V NDC je skladem 30 000 různých produktů (celkem 200 000 položek). Stávající plocha skladu 1800 m2 nabízí 1000 paletových a 17 400 policových pozic. Přitom se může potenciálně v budoucnu dále rozrůstat. NDC zabezpečuje zásobování šesti poboček s celkem 62 zaměstnanci a slovenské centrály v Žilině se 12 zaměstnanci.

 

Jako součást COE jsou zde prezentační výstavní boxy strategických dodavatelů, kde se návštěvníci NDC mohou seznámit s jejich produkty, systémy a zařízeními. Umožňuje to předvést potenciálním zákazníkům úplné portfolio produktů, ale také se touto cestou zlepšují znalosti vlastních zaměstnanců o novinkách v nabídce. Dodavatelé udržují své expozice ve vlastní režii a neustále je aktualizují.

 

Společnost Brammer svým zákazníkům poskytuje nejen dodávky standardizovaných dílů za výhodných podmínek, daných její velkou mezinárodní kupní silou. Nabízí jim i možnost záměny součástek za pomoci alternativních dílů ve špičkové kvalitě. Brammer také školí zaměstnance zákaznických firem v oblasti technických znalostí nebo dokonce poskytuje služby přímo v závodě zákazníka, kde pomáhá optimalizovat nákupy a racionalizovat výběr dodavatelů.

 

Aktivity společnosti Brammer ale jdou ještě dál. V rámci unikátního řešení Insite nabízí zákaznickým organizacím pomoc svých specialistů pro dohodnutý rozsah služeb. Zákazník pak může převést některé nebo všechny nákupy a správu skladových zásob v oblasti oprav a údržby i řízení této činnosti na externího odborníka společnosti Brammer.  Brammer nabízí dvě varianty řešení Insite - s celodenní působností jednoho nebo více svých pracovníků na pracovišti zákazníka pět dnů v týdnu po dobu minimálně čtyř hodin denně nebo s částečnou působností na dva dny v týdnu. Výsledkem činnosti Insite manažera je dokument popisující problém a řešení nabízené společností Brammer s vyčíslením jaké přinese úspory.

  • Brammer dodává díly a také nabízí pomoc
  • Brammer dodává díly a také nabízí pomoc
  • Brammer dodává díly a také nabízí pomoc
  • Brammer dodává díly a také nabízí pomoc
  • Brammer dodává díly a také nabízí pomoc
  • Brammer dodává díly a také nabízí pomoc