brigáda roku | Aktuality | autoweek.cz

Brigáda roku

Brigáda roku

14.08.2020 | | Aktuality

Manpower nabízí účast na největší brigádnické akci za pět let, která je navíc velmi dobře placená - sčítání dopravy.
Epidemie COVID-19 prakticky vymazala trh s brigádami. V březnu se sice objevilo pár tisíc příležitostí v maloobchodě, e-commerce, dopravě zboží výrobě zdravotnického materiálu, ale tyto brigády prakticky okamžitě obsadili lidé z gastronomie a občanských služeb, kteří v důsledku epidemie přišli o možnost obživy.
 
„Nabídka brigád se v průběhu května a června začala pomalu zvedat, ale aktuálně mají lidé bez stálé práce velmi omezené možnosti, jak si během léta přivydělat alespoň sezónními pracemi. Naštěstí začíná největší brigádnická akce za pět let, která je navíc velmi dobře placená – sčítání dopravy. Několik lokalit po celé ČR je ještě volných, především o víkendech,“ říká Tomáš Řehák, manažer náboru Manpower.
 
Ředitelství silnic a dálnic ČR provádí každých pět let celorepublikové sčítání dopravy. Tento projekt zadává nezávislému konsorciu a nábory samotných sčítačů zajišťuje Manpower. Sčítání letos probíhá na 6460 měřených úsecích po celé ČR od poloviny července do října a pak opět na jaře 2021. Aktuálně je potřeba 3500 brigádníků, kteří si mohou zvolit počet směn podle svých preferencí.
 
Proces je velmi jednoduchý: stačí se online zaregistrovat na www.scitejauta.cz, vyplnit smlouvu a v aplikaci si zarezervovat termíny a lokality sčítání. Není tedy potřeba nikam chodit, registrace je rychlá a snadná. Na samotné sčítání brigádník potřebuje jen chytrý telefon, do něhož si nainstaluje příslušnou mobilní aplikaci. Brigáda je vhodná pro každého od 15 let: studenty, maminky s dětmi, tělesně postižené, důchodce nebo prostě lidi, kteří si potřebují přivydělat.
 
Odměna je 125 Kč/hod a sčítá se ve všedních dnech od 7 do 11 hodin a od 13 do 17 hodin a o víkendu od 16 do 20 hodin. Za den si lze si vzít buď jen jednu (ranní/odpolední) nebo obě směny. Denně je v terénu až 1200 sčítačů a jejich počty se průběžně doplňují.