brýle pro virtuální realitu s oled displeji | Aktuality | autoweek.cz

Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji

Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji

08.12.2017 | | Aktuality

VRHero 5K Plus: první brýle pro virtuální realitu na světě s OLED displeji s extrémně vysokým rozlišením a hustotou pixelů vyvinuli Češi. Kvalitou obrazu překonají i displej nového iPhone X.

Česko-americká vývojová společnost VRgineers uvádí na trh novou verzi brýlí pro virtuální realitu VRHero 5K Plus. Brýle VRHero 5K Plus, určené pro profesionály, jsou vybaveny vysokokapacitním OLED displejem s vysokým rozlišením a hustotou pixelů vyšší než u displeje nového iPhone X. Kvalitou a věrnosti obrazu překonávají vše, co je v současné době v oblasti virtuální reality na trhu. Díky rozlišení 5K a plným 24-bitovým RGB barvám společně s na míru vyvinutou optikou a 170° pozorovacím úhlem (FOV) poskytují brýle realitě nejvěrnější obraz v současnosti ve VR.
 
Tyto parametry jsou důležité zejména pro profesionální designéry, konstruktéry a architekty. Brýle VRHero 5K Plus jim umožňují vidět realitu ještě před tím, než se zhmotní. Brýle umožní zobrazení budoucí podoby produktu ve virtuální realitě do nejmenších detailů včetně práce s vlastnostmi použitých materiálů, proporcemi či světelností. VRHero 5K Plus jsou vytvořeny na platformě VRHero 5K, kterou používají designéři v automobilovém průmyslu u společností BMW, Audi a Škoda Auto pro urychlení vývoje nových prototypů vozů.
 
Lepší, rychlejší a pohodlnější
Nové rychlý OLED displej s vysokým rozlišením a hustotou pixelů, používaný ve VRHero 5K Plus, je první OLED displej, který dosahuje vysoký standard kvality zobrazení. Přináší mnohem příjemnější a dynamičtější zážitek z virtuální reality se zachováním křišťálově čistého obrazu. Součástí vylepšení displeje je i snížení latence (rychlosti odezvy), rychlejší přepínání barev a lepší zobrazení černé barvy.
 
OLED displej Super Retina 5,8“ nového iPhone X má rozlišení 2436 x 1125 pixelů s 2,7 Mp při hustotě 458 ppi. Každý z obou OLED displejů brýlí VRHero 5K Plus (jeden pro každé oko) je tvořen 5,7“ QuadHD displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, tj. 3,7 Mp (téměř dvojnásobek oproti HDTV) při hustotě 518 ppi. Tzn. displeje ve VRHero 5K Plus mají téměř o 40 % více pixelů na menším prostoru a dosahují mimořádnou úroveň detailu ve srovnání se všemi brýlemi pro VR dostupnými na trhu.
 
Výkon brýlí zvyšuje oficiální podpora softwarového balíku pro hardwarové vývojáře VR brýlí VRWorks od společnosti NVIDIA s funkcemi jako Direct Mode, Single Pass Stereo nebo Lens Matched Shading. Brýle VRHero 5K Plus jsou vybaveny zdokonaleným a pohodlnějším ovládáním a novým ergonomickým popruhem na hlavu, který umožňuje snadné nasazování a sundávání jak pro dlouhodobou práci, tak pro použití v showroomech či na prodejních plochách.
 
Dostupnost
Brýle VRHero 5K Plus se v těchto dnech dodávají na základě předběžných objednávek stávajícím zákazníkům společnosti VRgineers, nové objednávky pak budou vyřizovány v 1. čtvrtletí roku 2018.
 
  • Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji
  • Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji
  • Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji
  • Brýle pro virtuální realitu s OLED displeji