budoucnost elektrifikace ve vozech škoda | Aktuality | autoweek.cz

Budoucnost elektrifikace ve vozech Škoda

Budoucnost elektrifikace ve vozech Škoda

11.09.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V příštím roce uvede Škoda na trh první elektromobil vyvinutý na koncernové platformě MEB. Do konce roku 2022 má mít Škoda v prodeji celkem 10 modelů iV s různými stupni elektrifikace.
Elektrický pohon, již nyní zastoupený v plug-in hybridním modelu Superb iV a čistě elektrickém voze Citigoe iV, bude ve vozech Škoda získávat na důležitosti. Už v roce 2020 přijde do výroby první z modelů navržených na bázi koncernové platformy pro elektromobily MEB. Půjde o prostorné SUV, jehož podobu před časem naznačil koncept Vision iV. Bude větší než nový Volkswagen ID.3 a velmi dobře vybavený. Rovněž v příštím roce bude uvedena i plug-in hybridní verze připravované nové generace modelu Octavia. Škoda Auto očekává, že podíl elektrifikovaných vozů na celkovém prodeji bude do roku 2025 činit přibližně 25 %.
 
„Už příští rok se v Mladé Boleslavi začne sériově vyrábět první velký elektrický vůz Škoda. V období mezi lety 2019 a 2022 představíme 30 nových modelů, z nichž 10 bude plně či částečně elektrifikovaných. V roce 2025 pak bude elektrifikovaná čtvrtina celkové produkce značky,” oznámil předseda představenstva Bernhard Maier.
 
S tím souvisí i vývoj a nabídka navazující technologie a služeb. Škoda Auto společně s koncernem VW vyvíjí snadno použitelné wallboxy pro domácí nabíjení a zákazníkům nabídne poradenství při jejich výběru a pomoc s instalaci zařízení.
 
„Při samotné jízdě elektrifikovaným vozem aplikace Škoda Connect najde nejbližší volnou nabíječku a karta Škoda eCharge umožní nabití u nabíječek po celé Evropě,“ nastínil Maier budoucí fungování ekosystému kolem elektrifikovaných vozů Škoda.