cadillac xt4 - americký luxus na český trh | Aktuality | autoweek.cz

Cadillac XT4 - americký luxus na český trh

Cadillac XT4 - americký luxus na český trh

14.11.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na český automobilový trh v brzké době přijde nové středně velké SUV Cadillac XT4, které je od loňského uvedení na trh velmi úspěšné v Severní Americe .
Nový Cadillac XT4 bude nabízen v provedení plně odpovídajícím podmínkám evropského trhu, a to výhradně s pro Evropu nově vyvinutým vznětovým přeplňovaným čtyřválcem 2,0 l. Ten už s předstihem plní požadavky emisní normy Euro 6d, která vstoupí v platnost až od září 2020. Jeho největší výkon 128 kW (174 k) a točivý moment 380 N.m přenáší na přední, popřípadě i na všechna kola devítistupňová automatická převodovka zaručující velmi dobrou dynamiku i hospodárnost.
 
Vzhledem k všestranným kvalitám, zajímavé nabídce výbav a přitažlivé úrovni cen bude nový Cadillac XT4 atraktivní alternativou pro ty zákazníky, kteří se zajímají o nevšední a mnohostranně využitelné prémiové SUV. Jeho pětimístná, pětidveřová  v typicky americkém střihu poskytne prostorný interiér s mimořádným komfortem a funkčností.
 
Předpokládaná cena má začínat lehce nad hranicí 1,1 milionu Kč včetně DPH. S tou chce být nový Cadillac XT4 zajímavou konkurencí německým prémiovým modelům zejména pro příznivce amerických automobilů a ty, kteří se chtějí svým SUV odlišit.
 
Oficiální přestavení nového XT4 české zastoupení značky Cadillac plánuje na konec listopadu 2019, přičemž příjem objednávek zvýhodněné zaváděcí verze Launch Edition 2020 již byl zahájen. Dodávky zákazníkům budou od června 2020. Prodej a plné servisní zajištění připravuje jediný autorizovaný distributor automobilů Cadillac pro ČR, společnost United cars & services Praha.