camozzi otevírá zastoupení v české republice | Aktuality | autoweek.cz

Camozzi otevírá zastoupení v České republice

Camozzi otevírá zastoupení v České republice

22.10.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na český trh vstupuje italská společnost Camozzi. Camozzi je už více než 50 let jednou z hlavních firem působících v odvětví pneumatických součástek pro průmyslovou automatizaci s mnoha partnery i v automobilovém průmyslu.
Hlavní prioritou společnosti Camozzi je kvalitní a silný vztah se zákazníky, umožňující rychlé splnění všech požadavků vznikajících na trhu průmyslové automatizace. Svou nadnárodní síť prodejních a servisních poboček nově rozšiřuje i do České republiky, aby i zde mohla nabídnout plnohodnotnou evropskou kvalitu produktů pro průmyslovou automatizaci a řešení.
 
Globální skupina s rodinnou tradicí
Základ firmy položili v roce 1964 bratři Attilo, Luigi a Geromino Camozziové v Lumezzane v italských Alpách v provincii Brescia, kde začali s výrobou vlastních pneumatických prvků pro průmyslovou automatizaci. Za více než půl století existence se firma zaznamenala výrazný růst, získala historické společnosti v národním i mezinárodním průmyslu a proměnila se ve významnou průmyslovou skupinu Camozzi Group. Camozzi Group dnes má více než 2300 zaměstnanců a obrat 350 milionů eur, nicméně rodinný duch byl zachován dodnes. Skupinu nadále řídí rodina Camozziů s respektem k tradicím a s dodržováním hodnot a zásad stanovených zakladateli firmy.
 
Pro správné pochopení každého trhu je nezbytné být na trhu přítomen, hovořit stejnou řečí, setkávat se tváří v tvář a ne se pouze omezovat na komunikaci v digitálním světě, kterou každodenně používáme. Proto Camozzi Group intenzivně investovala do globální infrastruktury podporující její podnikání. Tato mezinárodní síť s centrálou v Itálii dnes zahrnuje místní zastoupení, exkluzivní distributory, servisní centra a celkem 17 výrobních a montážních závodů.
 
V průběhu let došlo k významnému rozšiřování skupiny až do dnešní podoby mezinárodní společnosti zahrnující 13 podniků rozdělených do pěti divizí:
- Automatizace
- Obráběcí stroje (velmi přesné obráběcí stroje a integrované systémy od firem INSSE-Berardi a Ingersoll Machine Tools)
- Textilní stroje (společnost Marzoli srl je jednou z nejstarších italských firem v textilním průmyslu, je jedinou, která je schopná produkovat kompletní řadu strojů pro zpracování bavlny zahrnující výrobu příze i spřádací stroje)
- Camozzi Solutions Provider (divize zahrnující 7 firem pro pokročilé technologie zpracování nerostných surovin a výroby součástek)
- Inovace
zahrnující 13 společností zaujímajících vedoucí postavení na svých trzích.
 
Divize Automatizace
V oblasti automatizace se Camozzi specializuje na navrhování a výrobu pneumatických komponent a systémů pro průmyslovou automatizaci. Společnost Camozzi nabízí kompletní systémy, v nichž mechatronická integrace zahrnuje i snímače a diagnostiku. Vývoj hlavních komunikačních protokolů a dálkové ovládání v kombinaci s nejpokrokovějšími pneumatickými technologiemi umožňují vytěžit z každého systému nebo pracovní jednotky maximální efektivitu.
 
Camozzi neustále investuje do vývoje mechatronických řešení s integrovanými senzory a diagnostikou s cílem zajistit optimalizaci systému, stejně jako do miniaturizace komponent, vedoucí ke snížení rozměrů při současném zvýšení výkonnosti, a do vývoje proporcionálních technologií pro zajištění přesného a rychlého řízení.
 
Řešení pro dopravu
Pneumatické systémy hrají významnou roli v automatizaci ve všech průmyslových odvětvích. Camozzi v oblasti automatizace nabízí řešení pro nejrůznější obory, přičemž jedním z nejdůležitějších je doprava, a to autobusová, železniční, automobilová a automobilový průmysl. Oblast dopravy je jednou z nejrychleji se rozvíjejících. Camozzi už od svého vzniku např. dodává komponenty pro brzdové systémy.
 
Rostoucí význam sektory dopravy vedl Camozzi k vytvoření vlastní interní divize C-Transport, v níž ve spolupráci se zákazníky pracuje na aplikacích, které charakterizují extrémní tlaky a teploty s komponentami vystavenými nárazům, vibracím, vlhkosti ale i nestálému elektrickému napětí. Také pro tyto podmínky Camozzi nabízí individuální řešení, sestávající z pneumatických akčních členů i veškerého příslušenství. Camozzi poskytuje tato řešení pro autobusy, vlaky, stavební a zemědělské stroje, vojenskou techniku, nákladní automobily a tahače ale i pro osobní automobily a off-roady.
 
Camozzi a motorsport
Jméno Camozzi je velmi dobře známé fanouškům automobilových závodů. Úspěchy firmy a její nadšení pro motory se přeneslo do podpory motoristického sportu na té nejvyšší úrovni.
V letech 1985 až 1998 byla společnost Camozzi aktivní i ve formuli 1, kde její partneři ve 259 závodech dosáhli 35 vítězství. Partnery Camozzi tehdy byly týmy Arrows, BMS Scuderia Italia, Forti Corse a od roku 1993 tým McLaren, jehož barvy tehdy hájili mj. i mistři světa Ayrton Senna a Mika Häkkinen.
V letech 2011 až 2013 Camozzi v závodech cestovních vozů spolupracovalo mj. s týmy Maserati a Audi Sport Italia. V roce 2014 svou podporu Camozzi přeneslo do mistrovství světa FIA cestovních vozů WTCC a od roku 2015 působí v mezinárodním šampionátu cestovních vozů TCR. Od roku 2011 je jezdcem reprezentujícím Camozzi Gianni Morbidelli.
 
Camozzi  v České republice
Camozzi s.r.o. je nová pobočka skupiny Camozzi založená v České republice pro české a slovenské zákazníky. Kancelář sídlí v Praze Hostivaři, kde disponuje 200 m2 kancelářských ploch a 600 m2 skladových prostor. Generálním ředitelem společnosti Camozzi s.r.o. je Ing. Fabio Giacobbi. Firemní strategií je vytváření skutečného partnerského vztahu i umístění a dostupnost technického týmu pro každého zákazníka.
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice
  • Camozzi otevírá zastoupení v České republice