car4way spouští volný carsharing v praze | Aktuality | autoweek.cz

Car4Way spouští volný carsharing v Praze

Car4Way spouští volný carsharing v Praze

01.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Největší česká carsharingová společnost Car4Way od 1. listopadu 2017 ohlásila spuštěného volného carsharingu v Praze s více jak 240 vozidel v devíti modelech.
V rámci velké lokality nazvané Praha - volný carsharing je možné si auto kdekoliv vyzvednout a zároveň kdekoliv zanechat. K již spuštěnému volnému carsharingu s lokalitou e-centrum pro elektromobily se tak přidávají i vozidla se spalovacími motory.
 
Moderní trend sdílení automobilů není v zahraničí ničím neobvyklým. Společnost Car4Way provozuje carsharing již několik let. Jde o profesionální sdílení vozů pomocí speciálního hardwaru a softwaru. V pražských ulicích volně stojící a viditelně označená nová vozidla jsou dostupná 24 hodin denně, sedm dní v týdnu všem registrovaným uživatelům, kterým stačí po zarezervování k otevření vozu pouze čipová karta. Vyhledají se snadno, pomocí zdarma stažené aplikace ve smartphonu nebo na internetových stránkách Car4Way (více informací na www.Car4Way.cz).
 
Klíč ke každému vozu je umístěn v přihrádce spolujezdce a každý zájemce tak může ihned vyrazit na cestu rezervovaným vozem bez nutnosti řešení formalit jako například v autopůjčovně. Vůz kartou po skončení jízdy uzamkne a zanechá kdekoli ve vyhrazené lokalitě určené pro spalovací automobily nazvané volný carsharing, pokrývající téměř celou Prahu. Uživatel platí pouze za to, co skutečně projede. Každé auto má zabudovanou carsharingovou jednotku, díky které jsou účtovány jen skutečně ujeté kilometry a doba využívání vozu.
 
S Car4Way uživatel po úvodní registraci a uhrazení vratné kauce ve výši 2000 Kč jednoduše využívá vozy kdykoliv potřebuje. K dispozici má vozidla od malé Škody Citigo přes nový plně elektrický e-Golf či komfortně vybavenou Škodu Octavia Combi až po Volkswagen Transporter.
 
Minimální doba sdílení je jedna hodina. Zaregistrovat se může každý, kdo vlastní řidičský průkaz. Může tak učinit z pohodlí domova nebo osobně s asistencí v pražské kanceláři Car4Way. Pro úspěšnou on-line registraci je potřeba pouze platný doklad totožnosti, řidičský průkaz a platební karta k úhradě vratné kauce.
 
Carsharing (sdílení vozů) je v Praze díky podmínkám, které Car4Way nabízí, nejefektivnějším způsobem využití automobilu ve městě, což podtrhuje i možnost bezplatného parkování v celé lokalitě Praha - volný carsharing.
 
„Již od spuštění projektu Car4Way jsme si dali za cíl vybudovat postupnými kroky volný carsharing v Praze. Mám velkou radost, že se nám to v těchto dnech podařilo. Profesionální služba, určená pro širokou veřejnost a firmy tak díky volnému carsharingu skýtá neomezené možnosti využití“ říká Pavel Louda, předseda představenstva společnosti Car4Way.
 
Plány Car4Way tímto krokem nekončí. Naopak. Do budoucna chce svoji nabídku vozidel výrazně rozšířit a nabídnout tak své služby většímu počtu uživatelů.

  • Car4Way spouští volný carsharing v Praze
  • Car4Way spouští volný carsharing v Praze
  • Car4Way spouští volný carsharing v Praze