carsharing hoppygo otevírá první pickup point v centru chodov | Aktuality | autoweek.cz

Carsharing HoppyGo otevírá první pickup point v Centru Chodov

Carsharing HoppyGo otevírá první pickup point v Centru Chodov

20.04.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První P2P carsharingový pickup point v ČR byl vytvořen ve spolupráci HoppyGo a Centra Chodov. Je to reakce na rostoucí poptávku po službách sdílené ekonomiky. Umožní přijet na nákup MHD a z nákupu odjet domů nebo na víkend autem.
Peer to peer carsharing (P2P) HoppyGo navazuje spolupráci s Centrem Chodov. Otevírá zde svůj první pickup point. V prostorách garáží největšího obchodního centra v České republice budou k dispozici vymezená stání se sdílenými vozy HoppyGo. Společný projekt reaguje na rostoucí poptávku zákazníků po službách z oblasti sdílené mobility.
 
 
První P2P carsharingový pickup point umožňuje zákazníkům obchodního centra vypůjčit si vůz a s nákupem dopravit domů autem nebo díky ideální poloze Centra Chodov blízko dálnice D1 například odjet na víkend mimo město.
 
Uživatelům HoppyGo budou k dispozici tři stání odkud si budou moci sdílená auta půjčovat a zároveň je zde i vracet. Zájemci o vypůjčení vozu si v mobilní aplikaci HoppyGo zkontrolují dostupnost vozidel a auto si rezervují. Aplikace poté zájemce o auto provede procesem převzetí vozu. Auto stačí dle pokynů vyfotografuje, zaplatit za vypůjčení a poté může řidič i s nákupem a posádkou odjet. Při vracení vozidla auto opět pouze vyfotografuje a vrátí klíče.
 
V pickup pointu budou zpočátku k dispozici vozy z vlastní flotily HoppyGo, které bude v první fázi zájemcům předávat pracovník v garážích Centra Chodov. Později budou vozy osazeny bezklíčkovým technologickým řešením Xmarton, které umožní si auto odemknout za použití mobilního telefonu a aplikace HoppyGo. V budoucnu budou moci zákazníci HoppyGo využívat místa v Centru Chodov i pro sdílení aut mezi sebou.
 
„Velkou výhodu carsharingu vidím v tom, že máte k dispozici vhodné auto vždy, když si vzpomenete, a přesně to je i smyslem pickup pointu na Chodově. Zákazník si může auto kdykoli vyzvednout a vyrazit třeba na víkendový výlet. Když se pak vrací, nemusí řešit parkování a auto odstaví v garáži obchodního centra, odkud nasedne na metro a sveze se domů. Člověk často přijede do obchodu, nakoupí více než plánoval, a poté se mu nechce s těžkým nákupem vláčet metrem. Díky pickup pointu v Centru Chodov tuto situaci snadno vyřeší pár kliknutí v aplikaci HoppyGo,“ vysvětluje přínos pickup pointu v obchodním centru generální ředitel HoppyGo Jan Charouz.