carsharing hoppygo roste | Aktuality | autoweek.cz

Carsharing HoppyGo roste

Carsharing HoppyGo roste

19.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

P2P carsharing HoppyGo v roce 2018 vyrostl na více než čtyřnásobek. Má už 42 000 uživatelů a 1500 vozů v databázi a spokojenost uživatelů je vysoká.
HoppyGo má za sebou mimořádně úspěšný rok. Počet zákazníků se rozrostl čtyřnásobně na aktuálních 42 000 uživatelů. Ti se sdílenými auty najeli již 4 miliony km a mezi sebou si půjčili auta na více jak 25 000 dní. V rámci platformy HoppyGo je k dispozici přes 1500 aut. Jejich majitelům firma za zapůjčení vyplatila přes 10 milionů korun. Uživatelé s půjčeným vozem ujedou průměrně 160 km a auto si půjčují na 2-7 dní. V letošním roce HoppyGo plánuje další vylepšování zákaznických služeb.
 
Peer-to-peer carsharing HoppyGo v roce 2018 rostl exponenciálně, a to i díky bezproblémovému sloučení dvou dosavadních lídrů tohoto oboru na trhu - HoppyGo z dílny Škoda Auto DigiLab a SmileCar, za kterým stál železniční a autobusový dopravce Leo Express. Obě služby měly počátkem roku 2018 v součtu přibližně 10 000 uživatelů.
 
„Loňský rok pro nás byl plný změn a jsem rád, že spojení firem proběhlo hladce. HoppyGo se daří a stále roste, což odráží i dosud nevyužitý potenciál trhu sdílených aut. Pro rok následující jsme si dali za úkol další vylepšování služeb a rozšiřování vozového parku, jehož rozmanitost je jednou z našich mnoha výhod oproti klasickým autopůjčovnám,“ komentuje generální ředitel HoppyGo Jan Charouz.
 
HoppyGo se v minulém roce dařilo získávat pro svou platformu nejen samotné řidiče, ale i majitele vozů. V nabídce služba už má 1500 aut všech kategorií - od malých městských přes klasické sedany a kombi až po užitkové dodávky či sportovní kupé. Dostupných je přes 300 různých modelů aut, přičemž nejpopulárnějšími jsou Škody Octavia a Fabia a Volkswagen Transporter.
 
Po každé ukončené výpůjčce se majitel vozu a řidič, který si auto půjčoval, vzájemně hodnotí. Průměrné hodnocení uživatelů na platformě HoppyGo dosahuje 4,89 z 5 hvězdiček, což ukazuje, že valná většina uživatelů má se službou velmi pozitivní zkušenost, a to jak na straně majitelů aut, tak na straně řidičů, kteří si auta půjčují.
 
V roce 2018 představilo HoppyGo řadu novinek včetně služby HoppyGo Business pro náročné a firemní zákazníky. Všechny vozy z této kategorie dosahují stáří maximálně dvou let, mají prémiovou výbavu, nájezd do 50 000 km, jsou v perfektním technickém stavu a k vyzvednutí jsou vždy připraveny s plnou nádrží, vyčištěné a naleštěné. Druhou novinkou je zobrazení sdílených aut v interaktivní mapě Operátora ICT.
 
Pro letošní rok firma chystá zcela novou aplikaci pro všechny uživatele, která mj. umožní bleskovou registraci díky strojovému čtení dokladů pomocí fotoaparátu mobilního telefonu. Služba vzdáleného odemykání a zamykání vozu by měla usnadnit předávání vozu.
 
  • Carsharing HoppyGo roste
  • Carsharing HoppyGo roste
  • Carsharing HoppyGo roste
  • Carsharing HoppyGo roste
  • Carsharing HoppyGo roste
  • Carsharing HoppyGo roste
  • Carsharing HoppyGo roste