carvago a gefco představily techyard | Aktuality | autoweek.cz

Carvago a Gefco představily TechYard

Carvago a Gefco představily TechYard

06.01.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Carvago ve spolupráci s logistickým gigantem Gefco představily testovací centrum ojetých automobilů TechYard.
Český start-up Carvago, spadající do skupiny EAG, ve spolupráci s významným partnerem, společností Gefco, v Ovčárech u Kolína představil moderní testovací centrum TechYard. Centrum slouží ke kompletní kontrole, auditu a servisu ojetých automobilů. Pro Carvago je hlavním kontrolním a logistickým centrem pro český trh. Podrobným testováním zde procházejí veškeré vozy, které pro české prodejce a bazary Carvago nabízí. V budoucnu by se centrum mělo otevřít také externím partnerům či dealerům. Carvago a Gefco plánují rozšíření konceptu i do dalších zemí střední Evropy.
 
Moderně vybavené testovací centrum TechYard se nachází v logistickém areálu společnosti Gefco. Nabízí veškeré technologie potřebné pro zevrubnou kontrolu vozu i kapacity pro pokročilý servis. Vedle standardních mechanických kontrol zde probíhá i testování řídicích jednotek, propojení s externími databázemi pro ověření historie vozu, digitální kontrola stavu laku či měření emisí.
 
Veškeré nasbírané údaje se následně v reálném čase dokumentují v online databázi karet vozů, kterou pro Carvago speciálně vyvíjí mateřská skupina EAG. TechYard tak nabízí veškeré služby pro kompletní správu dat o vozidle na jednom místě. V průběhu servisní kontroly či dodatečných servisních zásahů je možné auto nejen do databáze přihlásit, ale také neustále online doplňovat informace o technickém stavu, emisích či evidovat malý servisní zásah.
 
„Technický stav vozu je nejdůležitější parametr při výběru a nákupu ojetého vozu. Stáčení kilometrů či jiné podvody mohou být pro zákazníky jedním z důvodů, proč prodejcům ojetých vozidel nedůvěřují. Proto jsme spustili projekt testovacího centra, kde všechny neduhy vozidla transparentně popisujeme, evidujeme a certifikujeme v centrální databázi,“ popisuje COO společnosti Carvago Jan Kranát proces kultivace trhu s ojetými automobily, v němž skupina EAG se start-upem Carvago pokračuje.
 
V rámci pilotního provozu jsou v centru denně odbaveny desítky ojetých automobilů, kterým se věnuje desítka specializovaných techniků. K dispozici mají zkušební a servisní haly s 15 moderními servisními stanovišti, nově vybudovanou lakovnou a další technické místnosti a laboratoře na celkové ploše 3000 m2. Přidanou hodnotou centra je možnost čištění vozů nejnovějšími technologiemi ve specializovaných mycích linkách, čištění klimatizace, DPF filtrů, renovace převodek a další.
 
„TechYard v naší kolínské pobočce je další dosaženou metou v oblasti služeb pro ojeté vozy. Ačkoli jsme na tento trh vstoupili teprve vloni, poptávka roste. Máme již tým expertů, kteří jsou na jednom místě schopni auto převzít, udělat kompletní servis, opravit drobné oděrky, přelakovat části vozidla či celou karoserii, auto profesionálně vyčistit a dodat jej v domluvený den a čas na konkrétní adresu zákazníkovi. Z hlediska logistiky je projekt téměř hodinářskou prací. Jde o individuální přepravy, které je z důvodu optimalizace nákladů třeba realizovat jako dokládku k běžným logistickým tokům. Jen tak může být projekt z ekonomického pohledu konkurenceschopný. Na logistickém trhu není mnoho hráčů, kteří by byli schopni takové individuální přepravy zajistit,“ doplňuje ředitel divize hotových vozů (FVL) pro Českou republiku a Slovensko ze společnosti Gefco Miloš Mrázek.
 
TechYard slouží i jako základna flotily vozů, které Carvago fyzicky vlastní a v rámci B2B obchodního modelu nabízí svým partnerům. Aktuálně se jedná o více než 150 vozů v cenové relaci 200 000 - 500 000 korun, převážně v kategorii střední a vyšší střední třídy a v průměru do pěti let stáří. Další dvě tisícovky partnerských vozů Carvago nabízí ve výhradním prodeji. Logistiku směrem k obchodním partnerům zajišťuje společnost Gefco, stejně jako door2door delivery ke koncovému zákazníkovi. Každá manipulace s vozem se eviduje v aplikaci speciálně vyvinuté pro tento účel společností EAG.
 
„Prodej ojetých aut s garantovanou kvalitou je jedním z oborů budoucnosti. Jsme rádi, že zde můžeme uplatnit naše více než 70leté zkušenosti v logistice a službách pro automobilový průmysl a podílet se na evoluci elektronického obchodování s ojetými vozy spolu se start-upem Carvago,“ dodává generální ředitel Gefco v České republice a na Slovensku Aleksander Raczynski.
 
V budoucnu by se tento projekt měl replikovat i do okolních evropských zemí, konkrétně v příštím roce do Německa, Polska a Slovenska. „Naším cílem je vybudovat síť center TechYard v dalších evropských státech a postupně zajišťovat nejpřísnější kontrolu všech vozů. Carvago není pouze lokálním start-upem, chceme vybudovat ojedinělé online transparentní prostředí pro prodej automobilů napříč celým kontinentem,“ dodává Kranát.