cebia nově umožňuje zjistit tržní cenu vozidla | Aktuality | autoweek.cz

Cebia nově umožňuje zjistit tržní cenu vozidla

Cebia nově umožňuje zjistit tržní cenu vozidla

22.02.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Cebia spustila novou službu, díky níž lze zjistit aktuální tržní cenu vozidla. Tuto službu nyní Cebia poskytuje prostřednictvím své nové mobilní aplikace Carolina i široké veřejnosti.
V roce 2017 bylo v České republice prodáno 750 000 ojetých vozidel. Z toho bylo 412 500 vozidel (55 %) prodáno mezi soukromými osobami a dalších 150 000 vozidel (20 %) prostřednictvím malých autobazarů. Pro prodávající i kupující ojetých vozů je obtížné stanovení tržní ceny vozidla.
 
Nejčastěji se vychází z pracného azdlouhavého zprůměrování vozidel nabízených na internetových portálech na základě srovnatelných vozů. Jenže často mezi aktuálně inzerovanými vozidly není vždy dost srovnatelných vozidel, zvláště u ne zcela běžných značek, modelů a variant.
 
Jak zjistit tržní cenu vozidla? Pomocí CebiCAT GT
Cebia mnoho let nabízí systém Autotracer pro prověření ojetých vozidel. Tento systém každý měsíc navštěvuje kolem 100 000 zájemců, z toho je polovina soukromníků a polovina jsou firmy. Jejich nejčastější dotaz nad rámec poskytovaných informací se týká odpovídající ceny. Proto byl před rokem a půl zprovozněn online nástroj pro stanovení tržní ceny ojetého vozu.
 
Pro přesnou identifikaci vozidla podle VIN a následné stanovení obvyklé ceny na trhu Cebia využívá svůj systém CebiCat GT. Systém vychází ze zprůměrování internetových portálů, včetně zahraničních, a ty analyzuje každých 24 hodin. Přitom má v paměti nejen aktuální údaje, ale data za poslední tři roky. V systému jsou osobní a užitková vozidla do 3,5 t. Systém dokáže identifikovat 93 % vozidel podle VIN. CebiCat GT dokáže odhalit i falešné inzeráty, kterých se rovněž objevuje velké množství.
 
Zájem profesionálů i ocenění
Jen za loňský rok pomocí systému CebiCat GT společnost Cebia identifikovala a ocenila 5,8 milionu vozidel. Cebia se tak stala největším poskytovatelem online identifikace a ocenění vozidel ve střední Evropě. Tento systém ale dosud využívali jen firemní partneři společnosti Cebia.
 
Systém CebiCat GT využívají přední pojišťovny, pojišťovací makléři, importéři a prodejci vozidel v ČR i v zahraničí. Data ze systému využívá i T-Mobile pro svou službu Moje auto provozovanou už v osmi zemích. CebiCat GT byl vybrán mezinárodní porotou Business Excellence jako nejinovativnější produkt na oceňování vozidel roku 2017.
 
Carolina nabízí CebiCat GT široké veřejnosti
Carolina je mobilní aplikace, jejímž cílem je sloužit motoristům během celého životního cyklu jejich auta. Její klíčovou funkcionalitou je oceňování vozidel, což lidem pomáhá poznat, zda auto, které chtějí koupit, není předražené, a aby to, které chtějí prodat, neprodali pod tržní cenou. V případě, že již auto vlastní, pomáhá jim lépe plánovat kdy ho vyměnit za novější, neboť každý měsíc zobrazí jeho aktuální tržní cenu s předpokládaným vývojem až na tři roky. Uživatel si může pro průběžné sledování jeho ceny do systému („zaparkovat do garáže“) zdarma zadat až pět vozidel.
 
Pro identifikaci vozidla, stanovení jeho obvyklé trží ceny a zobrazování inzerátů srovnatelných vozidel se využívá jak v aplikaci Carolina, tak v systému Autotracer unikátní systém CebiCAT GT. Tento systém nejprve online přesně identifikuje vozidlo podle zadaného VIN, a to jak značku, model, provedení a stáří, ale i výbavový stupeň včetně rozsahu příplatkové výbavy. Pro stanovení obvyklé ceny je nutné doplnit nájezd kilometrů a případně další informace (například zda bylo vozidlo havarované).
 
Na identifikaci vozidla přímo navazuje ocenění identifikovaného vozidla, tzn. stanovení jeho obvyklé tržní ceny na českém trhu. CebiCat GT navíc pro srovnání zobrazuje inzeráty konkrétních podobných vozidel z předních českých i zahraničních inzertních portálů.
 
Aplikace zjistí aktuální tržní cenu auta během několika sekund, případně i kolik stálo jako nové. V rámci procesu oceňování auta prohledá tisíce inzerátů z největších českých i zahraničních portálů a vyhledá pro kupujícího či prodávajícího inzeráty srovnatelných aut, jako je to oceňované, a zobrazí je uživateli. Ten okamžitě zjistí, za jakou cenu by měl auto prodat nebo koupit a nemusí zdlouhavě procházet inzertní portály. Navíc dostane k dispozici aktuální inzeráty srovnatelných aut. K tomu si každý uživatel může nechat zdarma prověřit historii jednoho vybraného vozu v systému Autotracer.
 
Ocenění i v rámci systému Autotracer
Ocenění vozidla se od května stane také součástí systému Autotracer na www.zkontrolujsiauto.cz. Po zadání VIN systém zákazníkům poskytne kromě prověření historie vozidla i stanovení jeho tržní ceny, inzeráty srovnatelných vozidel a fotografie z historie prověřovaného vozidla. Tyto služby poskytne Cebia zákazníkům bez navýšení ceny za prověření vozidla (ta zůstává 499 Kč).
 
Aplikace Carolina s užitečnými informacemi
Mobilní aplikace Carolina řidičům pomáhá šetřit čas a peníze spojené s provozem a údržbou jejich vozidla například tím, že obsahuje promyšlený systém upozornění důležitých termínů, jako jsou STK, výměna lékárničky, životnost pneumatik, platba pojistného, výměna řidičského průkazu a další. Každý uživatel si navíc může vložit i vlastní upozornění, například na povinnou lékařskou prohlídku apod.
 
Díky aplikaci Carolina mají uživatelé k dispozici praktické rady a informace k provozu nejen v ČR, ale také v zahraničí. S Carolinou na svých cestách vždy vědí kde je nejbližší čerpací stanice či servis, jaké jsou maximální povolené rychlosti či předepsaná výbava vozidla.
 
Krátce po uvedení Caroliny na trh si ji stáhlo do svých mobilních zařízení přes 11 000 motoristů a denně přibývají stovky dalších. Cílem společnosti Cebia je dosáhnout letos počet 50 000 uživatelů. Aplikace Carolina je poskytována zdarma. Více informací a možnost stažení Caroliny pro Android i iOS lze nalézt na www.carolina.cz.
 
  • Cebia nově umožňuje zjistit tržní cenu vozidla
  • Cebia nově umožňuje zjistit tržní cenu vozidla
  • Cebia nově umožňuje zjistit tržní cenu vozidla