scania uvádí nová řešení pro městskou dopravu | Trendy | autoweek.cz

Scania uvádí nová řešení pro městskou dopravu

Scania uvádí nová řešení pro městskou dopravu

21.03.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Scania představuje udržitelná řešení pro distribuci zboží, svoz odpadu, požární a záchranné vozy v městském prostředí podle filozofie společnosti.
Scania vstupuje do třetí fáze uvádění nové generace nákladních vozidel na evropské trhy. Důraz je kladen na městské využití pro distribuční a transportní činnosti uvnitř, kolem a mezi městy, stejně jako pro svoz odpadu a komunální a záchranné vozy. Pohyblivost je zásadní pro to, aby moderní města mohla efektivně fungovat a byla atraktivní a udržitelná.
 
Třetí evropská fáze zásadního uvedení nové generace nákladních vozidel Scania se soustředí na aplikace, které fungují hlavně ve městech a příměstských oblastech. Nové motory, nové kabiny a více možností umožňují společnosti Scania upevnit její postavení na poli udržitelných řešení.
 
Městská dopravní řešení zahrnují vše od distribuce potravin a svozu odpadu po pokročilé logistické systémy se zaměřením na udržitelnost a efektivitu. Velká města představují z hlediska provozu problém: vozidel řidičů musí sdílet jednu komunikaci, aniž by se dostala do vzájemné kolize.
 
Scania razí cestu pomocí řešení, která splňují typické problémy, se kterými se městská doprava musí vyrovnávat, jako jsou profitabilita, hluk, dopad na životní prostředí a zácpy. Zavedení nové řady nákladních vozidel Scania tak výrazně rozšiřuje nabídku řešení pro městský provoz.
 
Nová řešení Scania pro městskou dopravu zahrnují výkonné plynové motory určené pro širokou škálu aplikací, novou řadu 7litrových motorů pro snížení spotřeby paliva a zvýšenou nákladní kapacitu, výrazně rozšířenou nabídku kabin o novou sérii L, městskou kabinu s nízkým nástupem a novou CrewCab se značně zvýšenou bezpečností.