celoroční pneumatika pirelli cinturato all season sf2 | Aktuality | autoweek.cz

Celoroční pneumatika Pirelli Cinturato All Season SF2

Celoroční pneumatika Pirelli Cinturato All Season SF2

08.02.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bezpečnější celoroční pneumatika s adaptabilním dezénem, který se přizpůsobí každému ročnímu období a jízdnímu stylu. Přináší delší životnost a nižší spotřebu paliva a garantovanou odolnost proti poškození a propíchnutí. Je vhodná pro elektrická a hybridní auta.
Změna klimatu vede stále více řidičů k užívání celoročních pneumatik. To dokládá i situace na trhu pneumatik v EU v loňském roce. Prodej pneumatik poklesl o 16 %, zatímco trh s novými auty o 24 %, ovšem i tak rostl prodej pneumatik ve třech segmentech - pro SUV, elektromobily a celoročních pneumatik. Pneumatiky pro SUV v současné době představují 48 % trh a pro elektromobily 9 %.
 
Podíl celoročních pneumatik vzrostl na 14 % oproti 4 % v roce 2014, přičemž se předpokládá, že v roce 2025 dosáhnou podíl 20 %. Je zajímavé, jak celoroční pneumatiky vnímají jako bezpečné řešení v různých zemích odlišně - v Německu už dosahují tržní podíl 22 % a v Itálii 22 %, ale ve Francii 14 %, v Polsku 16 %, Španělsku jen 7 % a ve Velké Británii dokonce jen 5 %.
 
Pirelli uvádí na trh novou celoroční pneumatiku Cinturato All Season SF2, která je díky adaptabilnímu dezénu bezpečnější a přizpůsobí se každému ročnímu období a jízdnímu stylu. Vyhovuje požadavkům kladeným na zimní pneumatiky a zprostředkovává bezpečný pocit z jízdy za jakýchkoliv podmínek.
 
Nová celoroční pneumatika Cinturato All Season SF2 je vybavena nejnovější technologií nejvyšší úrovně. Poprvé využívá takzvaný adaptabilní dezén − systém, kombinující vlastnosti směsi a konstrukce běhounu s cílem maximalizovat bezpečnost a všestrannost pneumatiky. Kromě toho je pneumatika k dispozici rovněž s technologiemi Seal Inside a Run Flat, které řidičům umožňují pokračovat v jízdě i v případě defektu. Dostupná je také varianta Elect určená pro elektrická a plug-in hybridní vozidla.

Cinturato All Season SF2 je dostupná v 65 rozměrech od 15“ do 20“. Určena je pro moderní městské automobily od nejnovějších crossoverů až po středně velké sedany. Na bočnici najdete symbol M+S spolu s označením 3PMSF (Three-Peak Mountain Snowflake), prokazující vynikající výkon pneumatiky i v zimních podmínkách.

Celoroční pneumatika Cinturato All Season SF2 je ideální pro řidiče, kteří svá auta používají především ve městech, nežijí v horských oblastech, obvykle jezdí za mírného počasí a najedou přibližně 25 000 km ročně. Design a směs pneumatiky dosahují rovnováhy, díky které funguje skvěle jak při nízkých a vysokých teplotách, tak i na mokrém a suchém asfaltu. Nabízí výborný celkový výkon a širokou míru všestrannosti.