cena a star is born pro vinfast | Aktuality | autoweek.cz

Cena A Star is Born pro VinFast

Cena A Star is Born pro VinFast

06.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Organizace AutoBest vyhlásila novou cenu A Star is Born pro „nejvíce vzrušující novou značku a vozidla“. Během autosalonu v Paříži se jejím prvním držitelem stala automobilka VinFast představující silného, progresivního ducha nového, energického a rozvíjejícího se Vietnamu.
Organizace AutoBest během autosalonu v Paříži uvedla nové ocenění určené novým začínajícím podnikům v automobilovém průmyslu. Vzhledem k tomu, že jsme svědky toho, jak se rodí nebývalý počet nových společností, organizace AutoBest se rozhodla upozorňovat na významné a smysluplné nové projekty. Půjde o zcela nové značky automobilů, nová řešení pro mobilitu a nové technologie.
 
Výběr nové společnosti pro toto ocenění zahrnuje i důkladnou návštěvu členů poroty AutoBest v jejích prostorách. Zahrnuje také velmi podrobnou analýzu projektu ze všech perspektiv - od průmyslových a komerčních až po projektové, personální a finanční zdroje.
 
Nevídaná rychlost nástupu
Prvním držitelem ocenění A Star is Born je nový vietnamský výrobce automobilů VinFast. „To, co VinFast dělá, je zcela výjimečné. V průběhu 12 měsíců vyvinuli dvě nová vozidla a postavili ve Vietnamu nový neuvěřitelný výrobní komplex pro masovou produkci. Přitom jejich podnikání bylo založeno teprve před rokem. Ještě překvapivější je, že plány společnosti a její ambice překračují pouze zakládání automobilky. Nehodlá působit jen ve Vietnamu, ale chce se zapojit do mezinárodního automobilového průmyslu. Proto organizace AutoBest ocenila její už dosažené úspěchy touto první cenou A Star is Born,“ řekl předseda AutoBest Dan Vardie.
 
Trofej, udělená porotou nezávislých novinářů z celé Evropy, je oceněním úžasného nástupu společnosti VinFast. Během 12 měsíců od svého vzniku nejen zvládla vývoj prvních dvou modelů, které představila v Paříži, ale především vytvoření nejvýznamnějšího moderního výrobního komplexu v jihovýchodní Asii.
 
Hvězda autosalonu v Paříži
Se svou světovou premiérou během autosalonu v Paříži se VinFast stal nejúspěšnější novou značkou letošního Mondialu de l'Automobile. Představil zde dva nové modely sedan Lux A2.0 a SUV Lux SA2.0 a další dva brzy budou brzy následovat. Prodej ve Vietnamu bude zahájen jen dva roky poté, co byl projekt ustanoven a začal doslova od nuly.
 
Generální ředitel společnosti VinFast James DeLuca řekl: „Pro nás je autosalon v Paříži místem představení společnosti VinFast. Zpětná vazba našich prvních dvou modelů byla obrovská. Uznání našeho úsilí tak respektovanou mezinárodní organizací automobilových novinářů, jako je AutoBest, je fantastickou odměnou za tvrdou práci a odhodlání všech ve VinFastu.“
 
Podíl na proměně Vietnamu
Společnost VinFast je hlavním pilířem rozvoje automobilového průmyslu ve Vietnamu. Přispívá k transformaci hospodářských a průmyslových schopností země a tím v konečném důsledku i ke zlepšení života vietnamského lidu.
 
Nový výrobní komplex VinFastu o rozloze 335 hektarů se blíží k dokončení na pozemku částečně regenerovaném z moře poblíž hlavního přístavního města Hai Phong v severním Vietnamu. Představuje jeden z největších vietnamských průmyslových projektů vůbec. Je vybaven jednou z nejmodernějších výrobních technologií na světě, která plně zahrnuje systémy Industry 4.0, systémy pro sběr a správu dat, propojené snímače a cloudové servery. Využívá výrobní vybavení a procesy světové úrovně aby bylo zajištěno, že výroba splní nejnáročnější mezinárodní normy.
 
Nové aktivity AutoBest
„Jedná se o třetí zcela novou iniciativu organizace AutoBest, kterou jsme uvedli v letošním roce. Uskutečnili jsme první evropský nezávislý srovnávací test elektromobilů v jedinečném rozsahu jako první etapu projektu EcoBest Challenge. Již v červnu jsme v Bukurešti v Rumunsku uskutečnili první AutoBest Summit, který se zabýval tím, jak mohou nové technologie a megatrendy pomáhat při řešení problémů znečišťování, parkování, těžké dopravy ve velkých městech,“ uvedl předseda AutoBest Dan Vardie.
 
„My v AutoBest jsme schopni sledovat trendy na trhu, vyhodnocovat co možná nejvíce z příslušných zpráv i názorů milionů spotřebitelů v Evropě a pochopit, co je v automobilovém průmyslu důležité, kde jsme a kam směřujeme,“ dodal Dan Vardie.
 
  • Cena A Star is Born pro VinFast
  • Cena A Star is Born pro VinFast
  • Cena A Star is Born pro VinFast
  • Cena A Star is Born pro VinFast