cena autobest 2021 pro seat leon | Aktuality | autoweek.cz

Cena AutoBest 2021 pro Seat Leon

Cena AutoBest 2021 pro Seat Leon

03.10.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Seat Leon byl na konci roku 2020 zvolen jako AutoBest Best Buy Car of Europe 2021. Během 20. slavnostního večera AutoBest Gala Awards, který se konal v barcelonské La Llotja del Mar, převzali toto ocenění představitelé společnosti Seat v čele s jejím presidentem Wayne Griffithsem.
Seat Leon v rámci ankety AutoBest obdržel trofej jako Best Buy Car of Europe 2021. Jubilejní 20. ročník slavnostního ceremoniálu AutoBest Gala Awards se konal v Barceloně a zúčastnilo se ho více než 150 hostů ze 34 různých zemí.
 
Cena AutoBest má svůj význam i proto, že porotu tvoří 32 porotců vybraných z nejuznávanějších automobilových novinářů z celé Evropy. Porotce přesvědčila kombinace dynamiky, efektivity i pokročilých bezpečnostních a konektivních technologií tohoto vozu. Členové poroty AutoBest měli možnost vyzkoušet si nejrůznější verze pohonu Seatu Leon, včetně plug-in hybridní, během testu finalistů ankety, který se navzdory velmi složitým podmínkám pro cestování a za dodržování velmi přísných protipandemických opatření uskutečnil v Rakousku na začátku listopadu 2020. Je to podruhé, kdy společnost Seat získala toto ocenění - po roce 2017, kdy jej obdržel model Ateca.
 
Generální ředitel společností Seat a Cupra Wayne Griffiths při slavnostním večeru řekl: „Získání ceny AutoBest pro Best Buy Car of Europe 2021 je nejlepším možným uznáním pro tým, který se podílel na uvedení nejlepšího Leonu vůbec. Tento úspěch byl založen na investici ve výši 1,1 miliardy eur, která mu umožnila posunout se na další úroveň. Tento vůz byl navržený, vyvinutý a vyrábí se v Barceloně. Toto ocenění nám dává novou sílu sebejistého pohledu do budoucnosti a zároveň posiluje význam, který má Leon na trhu. To, že mohu převzít tuto cenu osobně, jménem celého týmu, je poctou tvrdé práci všech zúčastněných a jen těžko si lze pro tento účel představit lepší prostředí, než je La Llotja del Mar, kde své dovednosti prezentovali skvělí umělci jako Gaudí, Miró a Picasso.”
 
Dosavadní generace modelu Seat Leon dosáhly prodej 2,4 milionu kusů a tento vůz je od roku 2014 bestsellerem značky. Nový Leon byl navržen, vyvinut a vyráběn v Barceloně tak, aby si udržel své postavení nejen jako hlavní pilíř v nabídce Seatu, ale také jako výjimečné vozidlo ve vysoce konkurenčním segmentu kompaktních vozů. Seat Leon nabízí vyšší úroveň konektivity, což z něj činí první plně připojené auto značky. Nabídka pohonných jednotek zahrnuje motory na benzin (TSI), naftu (TDI), stlačený zemní plyn (TGI) i mild-hybridní (eTSI) a plug-in hybridní (e-Hybrid) technologie, takže vždy poskytuje uživatelům vozidlo, které plně odpovídá jejich životním potřebám.
 
Přidejte k tomu integraci nejnovějších dostupných asistenčních systémů pro řidiče, takže Seat Leon je i v tomto ohledu jedním z nejlepších ve své kategorii, což potvrzuje i zisk pěti hvězdiček v testech Euro NCAP 2020.

  • Cena AutoBest 2021 pro Seat Leon
  • Cena AutoBest 2021 pro Seat Leon
  • Cena AutoBest 2021 pro Seat Leon
  • Cena AutoBest 2021 pro Seat Leon
  • Cena AutoBest 2021 pro Seat Leon