cena vozu škoda kodiaq začíná na 677 900 kč | Aktuality | autoweek.cz

Cena vozu Škoda Kodiaq začíná na 677 900 Kč

Cena vozu Škoda Kodiaq začíná na 677 900 Kč

29.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Model Kodiaq s motorem 1.4 TSI ACT/110 kW s pohonem 4x4 a přímo řazenou převodovkou nebo předním pohonem a automatickou převodovkou DSG přijde do prodeje za zaváděcí cenu 677 900 Kč ve startovací, nicméně bohaté výbavě Active.
Škoda startuje svou SUV ofenzivu novým velkým modelem Kodiaq. Při jeho výstavní premiéře v Paříži byla zveřejněna i zaváděcí cena základní verze Active 1.4 TSI ACT/110 kW.
 
Nový model Kodiaq bude možné objednat již počátkem října letošního roku u všech autorizovaných partnerů značky Škoda v České republice. V té době budou zveřejněny ceny všech startovacích variant a bude spuštěn konfigurátor. První vozy budou zákazníkům dodány v průběhu února 2017.
 
Typická Škoda – Kodiaq přesahuje hranice segmentu
„Vstupujeme do úplně nového segmentu, který se těší celosvětovému růstu. Náš nový model Kodiaq má ambice dobýt nejen nové trhy, ale zejména oslovit nové skupiny zákazníků. S ohledem na první reakce odborné i laické veřejnosti při odhalení vozu pevně věříme, že se setká s úspěchem,“ nastiňuje obchodní plány pro nejbližší budoucnost šéf Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.
 
Svými rozměry se Kodiaq přesahuje horní hranici segmentu kompaktních SUV a díky tomu nabízí nadprůměrně prostorný interiér. Rekordní ve třídě je objem zavazadlového prostoru 720 l (v pětimístné verzi, poprvé u značky Škoda bude k dispozici i sedmimístná varianta), jenž se může zvětšit až na 2065 l, přičemž ve vozu lze přepravovat předměty dlouhé až 2,8 m (pokud je sedadlo spolujezdce vybaveno sklopným opěradlem). Užitné vlastnosti vozu zvyšuje schopnost táhnout přívěs o hmotnosti až 2,5 t, přičemž pro tento účel je k dispozici také asistent couvání s přívěsem.
 
Pohon předních kol i 4x4 za stejnou cenu
Nabídka motorů pro český trh při uvedení novinky na trh zahrnuje dva zážehové a dva vznětové motory pokrývající výkony od 110 kW do 140 kW. Základním zážehovým motorem bude čtyřválec 1,4 TSI ACT/110 kW kombinovaný se šestirychlostní přímo řazenou převodovkou a pohonem všech kol. V této podobě má Kodiaq stejnou doporučenou cenu jako verze se stejným motorem, ale ve spojení se šestirychlostní automatickou dvojspojkovou převodovkou DSG a pohonem předních kol. Zákazníci, kteří vyžadují pohon všech kol, tak mohou uplatnit své preference, aniž by museli zvažovat ekonomické hledisko.
 
Dalšími verzemi se zážehovými motory jsou 1,4 TSI /110 kW 4x4 DSG a 2,0 TSI/132 kW 4x4 DSG. Příznivci vznětových motorů budou moci volit z variant 2,0 TDI/110 kW 4x4, 2,0 TDI/110 kW DSG, 2,0 TDI/110 kW 4x4 DSG a 2,0 TDI/140 kW 4x4 DSG.
 
Kodiaq vstupuje na český trh ve třech výbavových stupních. Základní podoba Active, se startovací cenou 677 900 Kč, nabídne mj. 7 airbagů, dvouzónovou klimatizaci Climatronic, 17“ kola z lehkých slitin, infotainment Swing s 6,5“ dotykovým displejem a Bluetooth, multifunkční volant, LED denní svícení a LED zadní svítilny, střešní nosiče a mnoho dalších prvků komfortní výbavy. Modely s automatickou převodovkou DSG mají možnost řazení převodů páčkami pod volantem.
 
Na přání bude možné objednat výhodný paket Active Plus, přidávající zadní parkovací senzory, tempomat a přední mlhové světlomety.
 
S Kodiaqem tále online a se systémem eCall
Jako první vůz značky Škoda bude model Kodiaq neustále online. Škoda Connect označuje služby Infotainment Online (navigace a informace v reálním čase) a Care Connect (proaktivní servisní služby a vzdálený přístup k vozu).
 
Infotainment Online je spojen s navigačními systémy Amundsen a Columbus a zahrnuje například informace o aktuálním stavu dopravní situace, aktualizaci mapových podkladů, informace o cenách pohonných hmot a vytížení parkovišť, informace o počasí a další. Služby Infotainment Online jsou v rámci navigace Amundsen na 1 rok a pro systém Columbus na 3 roky zahrnuty v ceně vozu. Služby lze po uplynutí doby prodloužit o 1 nebo 2 roky.
 
Služby Care Connect jsou k dispozici již od základního stupně Active ve standardní výbavě vozu. Proaktivní servis v rámci Care Connect umožní uživateli získat přehled o stavu vozu a servisním plánu. Zároveň pomůže v případě poruchy informováním asistenční služby. Z mobilního telefonu lze dálkově ovládat vybrané funkce automobilu. Lze tak například zjistit stav vozu, ovládat světelnou a zvukovou signalizaci automobilu pro případ lokalizace vozu na kratší vzdálenost, získat upozornění v případě aktivace alarmu a další.
 
Ke službě Care Connect se pojí funkce Tísňové volání (eCall), která je ve voze zdarma. Ta v případě nehody kontaktuje tísňovou linku s informacemi o nehodě. Systém eCall bude povinnou výbavou ve vozidlech prodávaných v Evropské unii od roku 2018.
 
  • Cena vozu Škoda Kodiaq začíná na 677 900 Kč
  • Cena vozu Škoda Kodiaq začíná na 677 900 Kč
  • Cena vozu Škoda Kodiaq začíná na 677 900 Kč
  • Cena vozu Škoda Kodiaq začíná na 677 900 Kč
  • Cena vozu Škoda Kodiaq začíná na 677 900 Kč