ceny nového nissanu leaf | Aktuality | autoweek.cz

Ceny nového Nissanu Leaf

Ceny nového Nissanu Leaf

20.12.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nissan Leaf přichází s větším výkonem, delším dojezdem, bezpečnostními technologiemi a konektivitou. Cena nové generace začíná na 850 000 Kč. Už dnes je možné nový Nissan Leaf objednat v síti autorizovaných dealerů značky Nissan.
Nissanu Leaf se od uvedení na trh v roce 2010 prodalo více než 300 000 kusů. Nyní Nissan Leaf přichází s dojezdem, který se zvýšil na 378 km (NEDC) na jedno nabití, a moderními technologiemi, jako jsou systém autonomního řízení Pro Pilot nebo ovládání vozu pouze pomocí plynového pedálu díky funkci e-Pedal.
 
Prodloužený dojezd
Nové elektrické hnací ústrojí zahrnuje elektromotor EM57 s výkonem 110 kW (150 k) a točivým momentem 320 N.m. Nový lithio-ionový akumulátor s kapacitou 40 kWh umožňuje dojezd až 378 km (podle NEDC). Doba nabíjení je 8 hodin z domácí zásuvky (6 kW) nebo 5,5 hodiny s nabíječkou o výkonu 7 kW. Rychlé nabíjení do 80% kapacity trvá 40 minut (50 kW).
 
Vůz s celkovou délkou 4480 mm má rozvor náprav 2700 mm. Zavazadlový prostor má objem 435 l. Nový Leaf má pohotovostní hmotnost 1490 - 1520 kg.
 
Pro Pilot a e-Pedal
Vyspělý systém podpory řidiče technologií Pro Pilot je vybaven i funkcí autonomní jízdy v dopravní zácpě (Traffic Jam Pilot), která umožňuje automaticky zpomalit, případně i zastavit, když se provoz zcela zastaví. Když se provoz obnoví, systém automaticky spustí pohon a vůz následuje vozidlo vpředu. K dispozici je také systém Pro Pilot Park, umožňující zcela autonomní parkování jediným dotykem tlačítka.
 
Revoluční funkce e-Pedal mění způsob ovládání vozu, protože umožňuje řidiči startovat, zrychlovat, zpomalovat a zastavit jednoduchým zvyšováním nebo snižováním tlaku vyvíjeného jen na akcelerační pedál. Když je pedál plynu zcela uvolněný, automaticky se aktivuje hydraulika a mechanické brzdy, které postupně vůz uvedou až do úplného klidu a využijí energii brzdění k dobití baterie. Vůz pak stojí na místě, i v příkrém svahu, dokud řidič opět nesešlápne akcelerační pedál.
 
Čtyři úrovně výbavy
Nový Nissan Leaf je k dispozici ve čtyřech úrovních výbavy. Základní Visia s cenou od 850 000 Kč je vybavena mimo jiné systémem sledování mrtvého úhlu, upozorněním na vybočení z jízdního pruhu, systémem rozpoznávání dopravních značek, tempomatem, inteligentním klíčem I-Key, světlomety s LED denním svícením a inteligentním nouzovým brzděním s rozpoznáváním chodců.
 
Acenta začíná na 891 000 Kč a do výbavy patří i navigační systém NissanConnect EV s 7" barevným dotykovým displejem, přední mlhová světla, inteligentní tempomat, vyhřívaná vnější zrcátka a volant potažený kůží.
 
Komfortní úroveň výbavy N-Connecta, dostupná od 945 000 Kč, přidává přední a zadní parkovací senzory, inteligentní 360 ° kamerový parkovací systém, vyhřívání všech sedadel a volantu, zatmavená skla a 17” hliníková kola.
 
Pro nejnáročnější je verze Tekna s cenou od 988 000 Kč, která navíc přináší technologii autonomního řízení ProPilot a přední LED světlomety. Maximální komfort a pohodlí zajišťuje kožené čalounění a audio systém BOSE® se 6 reproduktory a subwooferem.
 
U příležitosti uvedení nového Nissanu Leaf na trh obdrží zákazníci Sadu Dynamic v hodnotě 26 490 Kč zdarma. Součástí sady Dynamic jsou modré ozdobné prvky charakteristické pro elektromobily Nissan. Kromě toho je nový Leaf nabízen s pěti servisními prohlídkami zdarma.
 
  • Ceny nového Nissanu Leaf
  • Ceny nového Nissanu Leaf
  • Ceny nového Nissanu Leaf
  • Ceny nového Nissanu Leaf
  • Ceny nového Nissanu Leaf
  • Ceny nového Nissanu Leaf
  • Ceny nového Nissanu Leaf
  • Ceny nového Nissanu Leaf