opel omladil crossland | Nové modely | autoweek.cz

Opel omladil Crossland

Opel omladil Crossland

08.10.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel Crossland, který byl uveden na trh přesně před třemi lety, prošel v polovině kariéry významnou proměnou designu. Při této příležitosti přišel ve jméně o písmeno X. Pod kapotou se ovšem nic nemění.
Městský crossover Crossland X, uvedený na trh v polovině roku 2017, byl prvním dítkem vzešlým ze svazku Opelu s francouzským PSA. Nyní ve svém čtvrtém roce přichází s důležitými změnami designu počínaje přídí s maskou chladiče Opel Vizor inspirovanou legendární Mantou podobně, jako jsme nedávno viděli u nové generace modelu Mokka.
 
Opel využívá této změny designu k uvedení nové verze GS Line se specifickými 16“ koly, černou střechou a červenými prosklenými obrysy. Sada GS Line+ přidává lehkých 17“ kola, ale především speciální ergonomická sedadla s certifikátem AGR pro cestující vpředu, přední a zadní LED adaptivní světlomety a střešní nosič.
 
Další novinka se týká prostoru pro cestující: posuvné zadní lavice. Ta umožňuje, aby se zavazadlový prostor Crosslandu pohyboval od 410 l do 520 l, což je v této kategorii vynikající hodnota. Po sklopení zadních sedadel se prostor pro náklad zvětší až na 1255 litrů.
 
Pokud jde o techniku, jen málo toho stojí za pozornost. Důležitý ale je příchod systému IntelliGrip, tedy vyspěl= řízení záběrových schopností s různými jízdními režimy (standard/silnice, sníh, bláto, písek a ESP Off) zastupující pohon všech kol. Opel navíc slibuje nově naladěný podvozek a řízení pro dynamičtější jízdu
 
Crossland konečně dostal i mnoho pomůcek řidiči v čele s head-up displejem, výstrahou před kolizí s detekcí chodců, sledováním únavy řidiče, monitorováním mrtvého úhlu, parkovacím asistentem, adaptivními full-LED světlomety nebo širokoúhlou zadní kamerou.
 
Nabídka pohonných jednotek zahrnuje motor 1,2/61 kW (83 k), 1,2 Turbo/81 kW (110 k) resp. 96 kW (130 k) a 1,5 CDTi/81 kW (110 k) resp. 88 kW (120 k). Pro oba nejvýkonnější motory je k dispozici i šestistupňová automatická převodovka.
 
Příjezd k prodejcům je naplánován na začátek roku 2021.

  • Opel omladil Crossland
  • Opel omladil Crossland
  • Opel omladil Crossland