ceny pro mitsubishi eclipse cross | Aktuality | autoweek.cz

Ceny pro Mitsubishi Eclipse Cross

Ceny pro Mitsubishi Eclipse Cross

06.12.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Novinka značky Mitsubishi, která byla veřejnosti poprvé představena na jarním ženevském autosalonu, se začne oficiálně nabízet od poloviny ledna, ale již nyní byly uvolněny ceny a specifikace pro fázi předprodeje. Prodejci tak mohou začít Eclipse Cross nabízet zákazníkům.
M Motors CZ, dovozce značky Mitsubishi pro Českou republiku, zveřejnil ceny nového kompaktního SUV Eclipse Cross. Ceny budou začínat od 549 650 Kč za vůz s výbavou Inform, přeplňovaným motorem 1,5 l v kombinaci s přímo řazenou šestirychlostní převodovkou a pohonem předních kol. S automatickou převodovkou CVT a pohonem všech kol AWD Eclipse Cross ve výbavě Intense stojí 719 850 Kč.
 
Model Eclipse Cross vychází z konceptu XR-PHEV, představeného koncem roku 2013 v Tokiu. Kombinuje prvky moderního SUV s karoserií ve stylu kupé. Jako první zástupce nové generace vozů značky spojuje charakter SUV a typické schopnosti pohonu 4WD značky.
 
Základní pohonnou jednotkou je přeplňovaný zážehový čtyřválec 1,5 Turbo MiVEC/120 kW (163 k). Turbodiesel 2,2 DiD, kombinovaný s osmistupňovou samočinnou převodovkou s měničem a pohonem všech kol AWD, přijde v ČR do prodeje v září 2018.
 
Verze s pohonem všech kol jsou vybaveny stabilizačním systémem Mitsubishi S-AWC (Super All Wheel Control) s vektorováním točivého momentu mezi zadními koly a aktivní kontrolou stáčení aktivovanou přibrzďováním jednotlivých kol. Systém S-AWC zlepšuje ovladatelnost vozu v zatáčkách, zvyšuje jízdní stabilitu v přímém směru nebo při přejíždění mezi pruhy, stejně tak jako při jízdě po povrchu se zhoršenou přilnavostí, kdy lze standardní rozdělení točivého momentu v poměru 80:20% (vpředu vs. vzadu) okamžitě a souvisle měnit až na 55:45% v režimu Auto. V modelu Eclipse Cross je systém S-AWC vybaven třemi jízdními režimy, mezi nimiž lze přepínat voličem na středovém panelu: Auto, Snow (sníh) a Gravel (štěrk).
 
Dodávky nového Mitsubishi Eclipse Cross do Evropy už byly zahájeny. V České republice se začne oficiálně nabízet od poloviny ledna, ale již nyní byly uvolněny ceny a specifikace pro fázi předprodeje.
 
  • Ceny pro Mitsubishi Eclipse Cross
  • Ceny pro Mitsubishi Eclipse Cross
  • Ceny pro Mitsubishi Eclipse Cross
  • Ceny pro Mitsubishi Eclipse Cross
  • Ceny pro Mitsubishi Eclipse Cross