ceny autobest 2022 | Aktuality | autoweek.cz

Ceny AutoBest 2022

Ceny AutoBest 2022

17.12.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Mate Rimac se stává novým členem síně slávy ManBest, CompanyBest 2022 se uděluje společnosti Pininfarina a cenu EcoBest 2022 získává Renault Mégane E tech 100% elektrický.
Ocenění CompanyBest 2022 získává společnost Pininfarina, jeden z největších reprezentantů italského designu proslulého po celém světě. Společnost Pininfarina, založená v Turíně v roce 1930, dnes v majetku Mahindra Group, vytvořila některé z nejkrásnějších automobilových karoserií a těší se dlouhému spojení s legendárními značkami, jako jsou Alfa Romeo, Lancia, Peugeot, Maserati a Ferrari. Po těžké době se v posledních letech vrátila s vynikajícími výsledky. Pininfarina mimo jiné pomáhá rostoucím společnostem, jako je VinFast, návrhem stylu jejich modelů a identity značky.
 
Novým členem síně slávy osobností automobilového průmyslu ManBest 2022 je Mate Rimac, vycházející hvězda evropského automobilového průmyslu. Mate Rimac předvedl světu, že elektrická mobilita může přinést zábavu a výkon nepředstavitelný pro tradiční spalovací motory. Po deseti letech odhodlání a vize o budoucnosti nyní Mate Rimac vede společnost Bugatti-Rimac, která spojuje starý a nový svět automobilového průmyslu. Od skromných začátků je jméno Rimac nyní známé tím, že je v čele vývoje elektrifikace ve spojení se značkami jako jsou Porsche, Hyundai, Kia a Aston Martin.
 
Renault Mégane E-Tech 100% elektrický je držitelem ocenění EcoBest 2022. Vývojový tým Renaultu vytvořil elektromobil, u něhož výkon a ovladatelnost nejsou omezeny vysokou hmotností. Prostor pro cestující není ovlivněn konstrukcí a uspořádáním hnacího ústrojí. Výsledkem je vyvážený elektricky poháněný rodinný hatchback s prostorným a všestranným interiérem, který je dostatečně výkonný s výrazným dojezdem a velmi příjemnými jízdními vlastnostmi.
 
Ocenění SafetyBest 2022 získává Isuzu D-Max jako první pick-up, který získal 5 hvězdiček v testu Euro NCAP. Bezpečnost u pick-upů byla dlouho stranou zájmu a Isuzu to nyní mění. Nový D-Max nastavuje vysokou laťku s prvky pasivní i aktivní bezpečnosti. Zahrnutí předních stereo kamer přináší do tohoto sektoru novou úroveň ochrany řidiče a chodců.
 
Ocenění SmartBest 2022 získává Mercedes-Benz za MBUX Hyperscreen v modelu EQS. Tato nová špičková technologie hraje hlavní roli v aktivní bezpečnosti díky využití umělé inteligence, která se učí preference řidiče a rozpoznává je, což znamená, že hlavní funkce jsou vždy připraveny k použití a není třeba před jízdou volit z velkého množství nabídek. Chytrá ergonomie a interakce s navigačními funkcemi znamenají, že řidič nemusí při provádění určitých úkolů spouštět oči ze silnice.
 
Ocenění SportBest 2022 získává Alejandro Agag za vytvoření kategorie Extreme E. Když v roce 2014 uvedl první elektrickou závodní sérii formuli E předběhl dobu. Alejandro Agag nyní provozuje oficiální mistrovství světa FIA formule E i sérii Extreme E terénních závodů elektricky poháněných vozidel.
 
  • Ceny AutoBest 2022
  • Ceny AutoBest 2022
  • Ceny AutoBest 2022
  • Ceny AutoBest 2022
  • Ceny AutoBest 2022
  • Ceny AutoBest 2022