světová premiéra volkswagenu scirocco | Nové modely | autoweek.cz

Světová premiéra Volkswagenu Scirocco

Světová premiéra Volkswagenu Scirocco

17.02.2014 | Matějka Antonín | Aktuality

Německá automobilka VW představí na autosalonu v Ženevě novou generaci sportovně laděného modelu Scirocco, a to včetně špičkové verze Scirocco R.

Nové modely VW Scirocco a Scirocco R jsou opět stylově vytříbenými vozy, které by měly oslovit především mladou klientelu, toužící po nápaditém, dynamickém a především cenově dostupném automobilu. Na trhu se objeví obě verze v srpnu letošního roku a v jejich prospěch bude hovořit nejen atraktivní design, ale i dlouholetá tradice - první generace se představila v roce 1974 právě na autosalonu v Ženevě. Nové modely Scirocco a Scirocco R se budou dodávat s nejnovější generací čtyřválcových motorů Volkswagen. Zdokonalené, resp. nové motory s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva splňují bez výjimky přísnou emisní normu EU6. Kromě toho jsou až o 19 procent úspornější. Všechny verze motorů dosahují navzdory nižší spotřebě paliva vyššího výkonu. Všechny nové modely Scirocco s výkonem až 162 kW/220 k jsou sériově vybaveny systémem start-stop a režimem rekuperace kinetické energie. S výjimkou vstupního motoru (1.4 TSI) mohou být všechny motory pro model Scirocco na přání kombinovány s dvouspojkovou převodovkou DSG. Špičková verze Scirocco R bude mít pod kapotou dvoulitrový benzinový motor o výkonu 280 koní, což je o 15 koní více než u současného provedení vozu. Vnějšími znaky modelu Scirocco „2014“ jsou nově navržené přední a zadní partie včetně nově koncipovaných předních světlometů a zadních LED svítilen. Přední světlomety jsou osazeny halogenovými žárovkami H7, alternativně je k dispozici bi-xenonové provedení. Scirocco je společně s modely XL1 a Beetle jediným vozem Volkswagen, u něhož se logo VW nachází na kapotě motoru. Logo VW na zádi je nyní otočné a slouží jako madlo pro otvírání zadního výklopného víka. V interiéru, který je sériově vybaven sportovními sedadly a kůží obšitým sportovním volantem, zvyšují atraktivitu sportovního vozu mimo jiné nové tkaniny a barvy. Mezi nové technické prvky výbavy patří speciálně pro Scirocco navržený audiosystém Dynaudio Excite a parkovací asistent ParkAssist s automatickým řízením. Další novinkou na palubě jsou sériově dodávané přídavné přístroje (ukazatel plnicího tlaku, stopky, ukazatel teploty motorového oleje), které připomínají první Scirocco.

 

Scirocco R se tradičně vyznačuje svébytnými stylistickými prvky a výbavou. Příkladem jsou přední a zadní spoilery v závodním stylu nebo kola. Vpředu jsou mimořádně nápadné tři velké, leskle černé výplně otvorů pro přívod vzduchu, sériově dodávané bi-xenonové světlomety, světlomety LED pro denní svícení a ukazatele směru s diodami LED. Při pohledu z boku dodávají vozu jedinečný vzhled mimo jiné kryty vnějších zpětných zrcátek v matné chromované úpravě, rozšířené boční prahy ve stylu „R“ a černě lakované brzdové třmeny s logem „R“. Vzadu opět patří mezi charakteristické prvky verze „R“ chromované koncovky výfukové soustavy a větší střešní spoiler. Novinkou v oblasti zádě jsou velké otvory v nárazníku pro odvádění vzduchu. Rovněž nově byla navržena 18“ sériová kola modelu Scirocco R s označením „Cadiz“. Na přání lze tato kola z lehké slitiny objednat také s průměrem ráfku 19 palců. Stejně jako exteriér nese i interiér modelu Scirocco R rukopis společnosti Volkswagen R GmbH. Mezi individualizované prvky výbavy patří potahy sedadel „Race“ s logem „R“ a krystalově šedým ozdobným stehováním, dále černé čalounění stropu, ozdobné obložení „Carbon Race“, lesklé ozdobné prvky v odstínu „Piano Black“ (panel rádia, multifunkční sportovní volant obšitý kůží a vnitřní madla dveří) a pedály z ušlechtilé oceli. Tradiční jsou rovněž modré ručičky specifických přístrojů „R“ a hliníkové prahové lišty s logem „R“.

 

Čtyři motory TSI a dvě jednotky TDI. Přehled motorů, jejich výkonu, nárůstu výkonu a spotřeby paliva (verze s šestistupňovou mechanickou převodovkou):

 

1.4 TSI: 92 kW/125 k (+3 k); 5,4 l/100 km

2.0 TSI: 132 kW/180 k (+20 k); 6,0 l/100 km

2.0 TSI: 162 kW/220 k (+10 k); 6,0 l/100 km

2.0 TSI: 206 kW/280 k (+15 k); 8,0 l/100 km

2.0 TDI: 110 kW/150 k (+10 k); 4,1 l/100 km

2.0 TDI: 135 kW/184 k (+7 k); 4,3 l/100 km

 

  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco
  • Světová premiéra Volkswagenu Scirocco