český prezident jezdí vozem škoda superb | Aktuality | autoweek.cz

Český prezident jezdí vozem Škoda Superb

Český prezident jezdí vozem Škoda Superb

08.03.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Černá Škoda Superb Laurin & Klement bude služební limuzínou prezidenta České republiky Miloše Zemana. Od dubna budou součástí prezidentské flotily celkem tři vozy Škoda Superb.

President České republiky Miloš Zeman bude jezdit vozem Škoda Superb. Jako státnická limuzína bude sloužit černý Superb ve špičkové výbavě Laurin & Klement. Miloš Zeman Superb využil již pro cestu na svou inauguraci. Prezidentská flotila bude navíc od dubna rozšířena o další dva vozy Škoda Superb.

„Velice nás těší, že nastupující prezident republiky Miloš Zeman bude používat vůz značky Škoda,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Winfried Vahland. „Skutečnost, že hlava státu bude jezdit vozem značky Škoda, nás naplňuje hrdostí a dokazuje těsné spojení značky s Českou republikou. Superb je vlajkovou lodí značky Škoda a je symbolem vysoké technické úrovně České republiky,“ dodává Vahland. „Všichni zaměstnanci společnosti Škoda jsou hrdi na to, že i ve 118. roce existence automobilky bude prezident republiky jezdit vozem značky Škoda.“

Novou prezidentskou limuzínou je Škoda Superb v nejvyšší specifikaci Laurin & Klement. Vůz v černé metalické barvě Magic je poháněn zážehovým motorem 3,6 FSI V6 o výkonu 191 kW v kombinaci s šestirychlostní dvouspojkovou převodovkou DSG. U příležitosti inaugurace jezdil prezidentský Superb na 18" kolech Sirius v tmavém provedení. V běžném provozu jezdit na 17" kolech.

Nastupující prezident Miloš Zeman jezdí vozy Škoda dlouhá léta i v soukromém životě.