cesta k moři i na lyže do rakouska se prodraží | Aktuality | autoweek.cz

Cesta k moři i na lyže do Rakouska se prodraží

Cesta k moři i na lyže do Rakouska se prodraží

02.02.2017 | | Aktuality

Tisková zpráva Sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia k předpokládanému zdražování autobusové dpopravy do západní Evropy.
Mysleli jste si, že když pojedete lyžovat do rakouských Alp českým autobusem, tak ušetříte? To se bohužel stává minulostí. Rakousko je dalším státem, který požaduje dodržování směrnice o vysílání pracovníků, tedy vyplácení rakouské minimální mzdy řidičům, a to v nákladní i v autobusové dopravě. Ta je samozřejmě podstatně vyšší než v České republice a společně s jejím vynucováním čeká české dopravce další obrovský nárůst administrativy.

Je nepochybné, že ochranářská opatření skrytá za boj proti sociálnímu dumpingu ohrozí konkurenceschopnost všech silničních dopravců z chudších zemí Evropské unie. Šikana spojená s minimální mzdou v Německu, Francii a nejnověji též v Rakousku a patrně i v Nizozemsku dopadá nejen na dopravní firmy provozující kamionovou i autobusovou dopravu, ale bohužel ji zaplatí všichni její uživatelé. Nezbývá než se připravit na zvýšení cen i u všech autobusových zájezdů ať již k moři, za poznáním či na hory.

Martin Felix, ČESMAD Bohemia