čeští dodavatelé pro auto roku 2013 v čr | Aktuality | autoweek.cz

Čeští dodavatelé pro Auto roku 2013 v ČR

Čeští dodavatelé pro Auto roku 2013 v ČR

15.01.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Do činnosti Sdružení automobilového průmyslu je v současné době zapojeno 143 výrobců vozidel, výrobců skupin a dílů vozidel a dalších subjektů autoprůmyslu České republiky.

Akce Sdružení automobilového průmyslu Dodavatel pro Auto roku 2013 v ČR potvrdila kvalitu českých firem. Naši dodavatelé dodávají díly a příslušenství nejen na Auto roku 2013 v České republice, ale i na naprostou většinu z 37 vozů nominovaných do této ankety. 

Akce Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) s názvem Dodavatel pro Auto roku 2013 v ČR se již podeváté stala součástí ankety Auto roku v ČR. AutoSAP tak podporuje nedílnou součást českého automobilového průmyslu, kterou tvoří výrobci skupin a dílů vozidel.

Akce Dodavatel pro Auto roku v České republice je určena členským firmám AutoSAP z řad dodavatelů. Letos se uskutečnil její 9. ročník. Přihlásilo se do ní 39 českých dodavatelských firem.

Ing. Martin Jahn, prezident AutoSAP v této souvislosti řekl: "Média ani veřejnost by neměly zapomínat, že český autoprůmysl nejsou jen výrobci automobilů. Vždyť tržby dodavatelů tvoří téměř 50 % z celkových tržeb automobilového průmyslu České republiky. Tuzemští dodavatelé si opět vedli výborně. Přihlášené firmy dodávají díly na 90 % z nominovaných automobilů. Přitom se jedná o pestré portfolio vozů evropských, asijských i amerických značek, navíc nejrůznějších kategorií od minivozů až po supersportovní a luxusní automobily."

Autem roku 2013 v ČR se stal vůz Volkswagen Golf. Na tento vůz dodávají své výrobky a prestižní označení Dodavatel pro Auto roku 2013 v České republice získaly firmy:

* 3 M Česko, spol. s r.o.

* Benteler ČR s.r.o.

* Brano Group, a.s.

* Brisk Tábor a.s.

* Construct Czech a.s.

* Continental Barum s.r.o.

* Denso Manufacturing Czech s.r.o.

* Fehrer Bohemia s.r.o.

* Gumárny Zubří, akciová společnost

* Gumotex, akciová společnost

* HP-Pelzer s.r.o.

* Inteva Products Czech Republic a.s.

* Kamax s.r.o.

* KS Kolbenschmidt Czech Republic, a.s.

* Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) s.r.o.

* Mann+Hummel (CZ) s.r.o.

* Monroe Czechia s.r.o.

* Mubea, spol. s r.o.

* Saar Gummi Czech s.r.o.

* TRW Autoelektronika, s.r.o.

* TRW Automotive Czech s.r.o.

* Witte Nejdek, spol. s r.o.