chevrolet útočí přes moskvu | Aktuality | autoweek.cz

Chevrolet útočí přes Moskvu

Chevrolet útočí přes Moskvu

22.08.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu MIMS v Moskvě Chevrolet představí hned tři vozy v evropské premiéře - pick-up Colorado, velké SUV Trailblazer a malý sedan Cobalt. Vylepšení doznal i Chevrolet Niva LE vyráběný v Togliatti.

 

Rusko je čtvrtým největším trhem Chevroletu proto není překvapením, že právě zde se odehraje evropská premiéra hned tří dalších novinek této značky. Všechny tři mají speciálně pro ruský trh a další země SNS velké ambice. V případě velkého SUV Trailblazer a pick-upu Colorado nebudou bez šancí na prodejní úspěch i v Evropě. Malý Cobalt zůstane přece jen záležitostí zemí vyhledávajících sedany. Společná nabídka Colorada a Trailblazeru má navíc svou logiku ve společném technickém základu.

Nová generace pick-upu Colorado se už prodává na pěti kontinentech v 60 zemích světa. Základem pro Colorado je nová víceúčelová globální architektura střední velikosti s rámovou konstrukcí a pohonem zadních kol. Jde o ideální vozidlo zejména pro vlečení těžkých přívěsů.

Až sedmimístné SUV Trailblazer je sesterským modelem Colorada vytvořeným na bázi stejné architektury. Opět tedy vyniká především ve schopnosti tažení relativně velkých nákladů. K tomu přidává na evropské (či asijské) poměry v rámci tohoto segmentu bezkonkurenční prostornost. Vyniká i schopnostmi jízdy v terénu.

Cobalt je nový malý sedan nahrazující na rozvíjejících se trzích model Corsa Sedan pozoruhodný především velikostí zavazadlového prostoru.

Kromě tří nových modelů Chevrolet a ruských premiér sedanu Malibu a kombi Cruze Wagon se v Moskvě poprvé v Rusku představí i infotainment MyLink.

Chevrolet je zdaleka nejúspěšnější zahraniční značkou na ruském trhu, přičemž letos zde zaznamenal nárůst prodeje o 19 %. Paradoxní ovšem je, že jeho nejprodávanějším modelem zde je v Togliatti u AvtoVAZ vyráběný malý off-road Chevrolet Niva. Nejúspěšnějším modelem z vlastní produkce je sedan Cruze.

Chevrolet Niva se od července prodává v modernizované, speciální off-roadové výbavě LE. Ta dostala nadstandardní doplňky pro překonávání terénních překážek jako „šnorchl“ pro přívod vzduchu při brodění ve hluboké vodě, off-roadové pneumatiky Conti Cross Contact AT na speciálních litých kolech Kamelot Black, ochranu motoru, ochrana zadního nárazníku s tyčí pro tažné zařízení atd.

  • Chevrolet útočí přes Moskvu
  • Chevrolet útočí přes Moskvu
  • Chevrolet útočí přes Moskvu
  • Chevrolet útočí přes Moskvu
  • Chevrolet útočí přes Moskvu