chevrolet uvede malé suv trax | Aktuality | autoweek.cz

Chevrolet uvede malé SUV Trax

Chevrolet uvede malé SUV Trax

14.05.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na Pařížském autosalonu Chevrolet představí malé SUV Trax, které se bude prodávat ve více než 140 zemích. Jde o model identický s vozy Buick Encore a Opel Mokka, s nimiž koncern General Motors vstupuje do rychle se rozvíjejícího segmentu nejmenších SUV.

Pětimístné malé SUV s velkým zavazadlovým prostorem se v Evropě začne prodávat na jaře roku 2013, po uvedení zcela nového sedanu Chevroletu Malibu a velmi netrpělivě očekávané verze Cruze Station wagon, které přijdou ještě během roku 2012.

"Trax umožní značce Chevrolet vstup do rostoucího segmentu malých SUV. Bude se vyznačovat flexibilitou, nízkou spotřebou a ovládáním na úrovni osobního automobilu," řekla Susan Dochertyová, prezidentka a výkonná ředitelka Chevrolet Europe.

Zatímco v USA se tento vůz bude prodávat jako Buick Encore, v Evropě bude bojovat o přízeň kupujících s identickým Opelem Mokka. Do Evropy se přitom oba vozy budou dovážet z Jižní Koreje. Na rozdíl od čistě evropského Opelu Mokka se Chevrolet Trax bude prodávat takřka po celém světě - ve 140 zemích, přičemž jako první se s ním setkají kupující v Mexiku, a to ještě před koncem letošního roku. Pouze ve Spojených státech se Trax nepostaví Buicku Encore - oficiálně proto, že se Chevrolet chce zaměřit na propagaci většího modelu Equinox.

Z jediné zveřejněné fotografie je jasné, že malé crossovery GM o délce 4280 mm se budou odlišovat jen minimálně - pouze maskou chladiče s charakteristickými rysy každé značky. Je jasné, že i nabídka pohonných jednotek bude v Evropě identická. K dispozici by měly být verze s pohonem předních i všech čtyř kol.

Označení Trax upomíná na stejnojmenný koncept z roku 2007 - jeden ze tří, jimiž tehdy Chevrolet naznačil budoucí směřování v segmentu nejmenších vozů s jasnou orientací na mladé kupující.

 

  • Chevrolet uvede malé SUV Trax
  • Chevrolet uvede malé SUV Trax
  • Chevrolet uvede malé SUV Trax
  • Chevrolet uvede malé SUV Trax