chyba teroristů: použili mercedes | Aktuality | autoweek.cz

Chyba teroristů: použili Mercedes

Chyba teroristů: použili Mercedes

29.04.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Daimler nezvyklým způsobem vytěžil z atentátu v Bostonu. Zástupci Mercedes-Benz USA totiž pomohli k dopadení teroristů pomocí telematiky v ukradeném ML350.

Během honičky na pachatele teroristického útoku na maratón v Bostonu se na společnost Mercedes-Benz USA obrátila policie se žádostí o pomoc při hledání ukradeného vozu ML350. Byl při tom využit předplacený systém aktivní telematiky mbrace2technology.

S pomocí tohoto GPS systému, zabudovanému a aktivovanému v ukradeném voze, a funkce pro satelitní lokalizaci ukradených vozidel Stolen Vehicle Location Assistance byl podle šéfa Mercedes-Benz USA Steveho Cannona ukradený automobil okamžitě objeven.

Tamarlan a Džochar Carnajevové ukradli Mercedes-Benz ML350 26letému čínskému podnikateli. Ten celý příběh svého přepadení i nalezení vozu převyprávěl novinářům z Boston Globe. Číňan, který si nepřeje být poznán, mj. i proto, že je muslim, byl přepaden krátce poté, co Tamerlan Carnajev zastřelil ve čtvrti Cambridge policistu. Poté nejprve s jedním a posléze s oběma bratry strávil ve voze 90 minut, při nich spolu vedli absurdní rozhovor o studiu, děvčatech, hudbě na CD i o jeho Mercedesu za 50 000 dolarů.

Mercedes-Benz USA se k pomoci hrdě hlásí a využívá ji ke své propagaci, nicméně striktně odmítá uvádět jakékoliv technické podrobnosti o tomto systému.