číňané jdou do británie | Aktuality | autoweek.cz

Číňané jdou do Británie

Číňané jdou do Británie

03.04.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nikoliv přes Bulharsko, ale přes Velkou Británii chce čínská automobilka Great Wall vstoupit do EU. Premiéru bude mít koncem dubna na autosalonu užitkových a nákladních vozidel v Birminghamu.

Zahájení montáže čínských vozů Great Wall v Bulharsku vzbudilo velký zájem médií, ač se jedná o bulharský projekt za bulharské peníze. Naopak zatím stranou zájmu zůstává skutečně revoluční událost. Čínská automobilka Great Wall Motor se totiž chystá přímo vstoupit na evropský trh, a to ve Velké Británii.

Soukromá automobilka Great Wall Motor je vedoucím čínským výrobcem pick-upů a SUV. Na britský trh koncem dubna uvede robustní pick-up Steed. Se dvoulitrovým vznětovým motorem, šestirychlostní převodovkou, přiřaditelným pohonem všech kol a kabinou Double Cab bude s cenou 13 998 liber (tj. 417 000 Kč) nejlevnějším pick-upem na britském trhu. Důležitým argumentem má být i nejnižší pojistné v tomto segmentu.

Great Wall Motor uvede Steed prostřednictvím 40 dealerů poskytujících plnohodnotný servis. Nic podobného dosud žádný čínský výrobce v Evropě nenabízel. Great Wall už má zastoupení v Jižní Africe a Austrálii. Díky tomu může nabídnout vozy s pravostranným řízením.