čínská expanze z bulharska | Aktuality | autoweek.cz

Čínská expanze z Bulharska

Čínská expanze z Bulharska

18.08.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Bulharská společnost Litex Motors rozšiřuje své působení ve východní Evropě, kam bude vyvážet vozidla čínské značky Great Wall vyráběná v Bulharsku.

Bulharská automobilka Litex Motors začíná vyvážet automobily do Rumunska a rozšiřuje své působení na Balkáně na základě dohody o spolupráci s rumunským dovozcem, společností Alexandros Motors. Smlouva je dalším krokem při rozšiřování partnerské sítě společnosti Litex Motors ve střední a východní Evropě a posilování pozice čínské značky Great Wall.

 

Automobily Great Wall vyráběné v Bulharsku v Loveči jsou již na trhu v Itálii, Makedonii a Srbsku. Společnost Litex Motors očekává značný nárůst prodeje v zahraničí a vážně zvažuje vstup na slovenský a maďarský trh.

 

Rumunská společnost Alexandros Motors je považována za klíčového partnera společnosti Litex Motors se schopností posílit postavení automobilů Great Wall z bulharské produkce, které plní veškeré emisní požadavky EU a evropskému trhu nabízejí solidní kvalitu za dostupnou cenu. Obzvláště důležitá je krátká vzdálenost od výrobce k místu prodeje. Dodávky automobilů mohou probíhat za mnohem kratší dobu, což je pro koncového zákazníka důležitá výhoda, uvedla ve své zprávě Alexandros Motors.

 

Litex Motors bude na rumunský trh dodávat SUV Great Wall H6 a pick-up Steed 5 se zážehovými i vznětovými motory. Distribuci a údržbu vozů bude zajišťovat síť 20 prodejců v největších rumunských městech. Rumunská společnost Alexandros Motors tvrdí, že má s distribucí a prodejem nových a ojetých automobilů zkušenosti, protože je exkluzivním zástupcem čínského výrobce autobusů King Long a výrobce vysokozdvižných vozíků Shangli.

 

Výrobu kompaktního hatchbacku Voleex C10 Great Wall Motors koncem roku 2013 ve všech továrnách značky na světě, včetně bulharské automobilky Litex Motors, ukončil ve snaze soustředit se na vozy SUV a pick-upy značek Great Wall a Haval. Nový Great Wall H6, jenž se v továrně společnosti Litex Motors začal vyrábět vloni v listopadu, byl Číně v letech 2012 a 2013 nejprodávanějším SUV a získal titul SUV roku.

 

Great Wall Motors je největším čínským soukromým výrobcem a vývozcem automobilů. GWM je značkou s nejprodávanějšími a nejoblíbenějšími SUV na čínském trhu za posledních pět let a nejprodávanějšími a neoblíbenějšími pickupy od roku 2000. Vozy Great Wall a její značky Haval se prodávají ve více než 130 zemích světa včetně zemí EU. GWM je první a v současnosti jedinou nezávislou čínskou automobilovou značkou, která má typové schválení svých vozidel WVTA pro prodej v EU.

  • Čínská expanze z Bulharska
  • Čínská expanze z Bulharska
  • Čínská expanze z Bulharska
  • Čínská expanze z Bulharska
  • Čínská expanze z Bulharska