čínský catl bude vyrábět akumulátory v německu | Aktuality | autoweek.cz

Čínský CATL bude vyrábět akumulátory v Německu

Čínský CATL bude vyrábět akumulátory v Německu

10.04.2022 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Německý závod společnosti CATL získal povolení k výrobě článků akumulátorů.
Společnost Contemporary Amperex Technology Thuringia GmbH (CATT), první závod společnosti CATL (Contemporary Amperex Technology Ltd.) mimo Čínu, obdržela od německé spolkové země Durynsko částečné povolení ke zprovoznění nového závodu na výrobu článků akumulátorů. Pro společnost CATL je tato událost dalším významným krokem v rozšiřování globální působnosti navzdory pandemii.
 
Povolení na počáteční kapacitu 8 GWh ročně předali prezidentu společnosti CATL Matthiasi Zentgrafovi durynská ministryně životního prostředí, energetiky a ochrany přírody Anja Siegesmundová a durynský ministr hospodářství Wolfgang Tiefensee na slavnostním ceremoniálu v sídle CATT v průmyslové zóně Erfurter Kreuz.
 
Výstavba závodu, který je zároveň první německou továrnou na akumulátory, je nyní v závěrečné fázi a v plném proudu je i instalace strojního vybavení. První články tak budou moci sjet z montážních linek do konce roku 2022. S čistými prostorami, podmínkami technické čistoty a konstantní vlhkosti je tento závod téměř stejně složitý, jako by se jednalo o výrobu čipů. V rámci úsilí o udržitelnou výrobu přitom získává část potřebné energie prostřednictvím solárních panelů na střeše budovy.
 
Výstavbu německého závodu společnost CATL zahájila v roce 2019. Do konce roku 2022 se chystá spustit výrobu, která vytvoří celkem 1500 pracovních míst. Celkem zde plánuje investovat 1,8 miliardy eur. V budoucnu chce dosáhnout výrobní kapacitu 14 GWh a vytvořit na německém pracovním trhu 2000 míst. Díky své pozici přímo v srdci Německa je závod připraven nabídnout vysoce kvalitní výrobky a služby německým automobilkám.
 
„CATT přináší zásadní impuls pro tak naléhavě potřebnou energetickou transformaci. Těší nás, že jsme první společností, která bude moci vyrábět akumulátory s označením Made in Germany," uvedl Matthias Zentgraf.
 
„CATT představuje pro Durynsko jednu z nejdůležitějších průmyslových investic posledních desetiletí. Zároveň by se tento projekt mohl stát počáteční inspirací pro vznik duryňské Battery Valley. V okolí závodu se již nyní usídlila první várka dodavatelských firem CATL,“ dodal ministr Tiefensee

  • Čínský CATL bude vyrábět akumulátory v Německu
  • Čínský CATL bude vyrábět akumulátory v Německu
  • Čínský CATL bude vyrábět akumulátory v Německu