reorganizace porsche česká republika | Aktuality | autoweek.cz

Reorganizace Porsche Česká republika

Reorganizace Porsche Česká republika

20.01.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Největší dovozní organizace na českém trhu s automobily, společnost Porsche Česká republika, do roku 2014 vstoupila s novým vedením. Organizační struktura se sjednotila s podobou osvědčenou v dalších 14 zemích. 

Skupina Porsche Holding Salzburg působí ve 20 zemích Evropy a také v Číně a Jižní Americe. Zaměstnává celkem 21 000 pracovníků. Zabývá se velkoobchodem i maloobchodem v oblasti automobilů a finančními službami.

Porsche Holding Salzburg řídí dovozní organizace ve 14 zemích a působí v dalších 23 zemích. V loňském roce zobchodovala po celém světě okolo 590 000 automobilů a zabezpečila dovoz 266 200 aut do 14 zemí, kde řídí importéry.

Společnost Porsche Česká republika v loňském roce dodala zákazníkům 26 971 vozů a mezi automobilovými importéry udržela postavení největší dovozní organizace.

Dosavadní generální ředitel a jediný jednatel společnosti Porsche Česká republika Mag. Josef Roider se od 1. ledna 2014 na vlastní přání po více než 12 letech působení v České republice vrátil zpět do Rakouska, kde si vzal pracovní volno pro další vzdělávání a studium. 

Josef Roider v koncernu Porsche Holding Salzburg pracuje od roku 1987. V letech 2001 - 2011 byl jako jednatel zodpovědný za aktivity Porsche Inter Auto Česká republika a importéra sportovní značky Porsche. V roce 2012 převzal vedení importérské společnosti Porsche Česká republika vytvořené z předchozí dovozní organizace IVG.

Od 1. ledna 2014 se vedení Porsche Česká republika v roli jednatelů a generálních ředitelů ujali Mag. Franz Pommer a Ing. Vratislav Strašil.

Franz Pommer (52) zastával od roku 1987 různé funkce v rámci dovozní organizace Porsche Austria v Salcburku, mimo jiné úspěšně působil jako jednatel pro zahraniční velkoobchod. Od roku 2002 řídil jako jednatel Porsche Austria oblast servisu, dílů a financí.

Vratislav Strašil (42) zahájil svou profesní kariéru v koncernu Volkswagen v roce 1994 ve společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Působil jako vedoucí různých značek koncernu Volkswagen na několika evropských trzích, mimo jiné i v čele značky Seat ve Švédsku. Poté vedl značku Volkswagen v ČR v rámci dovozní organizace IVG. Odtud odešel do Ruska, kde se stal vedoucím značky Volkswagen osobní vozy. Do Prahy se vrací po dva a půl roce.

Nástupem Franze Pommera a Vratislava Strašila získává Porsche Česká republika, největší importérská společnost Porsche Holdingu mimo Rakousko, dvoučlenné vedení společnosti. Organizační struktura je tedy nyní stejná, jak je to obvyklé na většině zahraničních trhů, kde Porsche Holding Salzburg působí jako importér.

Při svém prvním vystoupení před médii v reprezentační prodejně Porsche ČR v Praze Franz Pommer uvedl: "V Praze je vysoce motivovaný profesionálnítým pracovníků. Chceme dále udržet jeho vysokou motivaci a stabilizovat jej. Budeme spolupracovat s našimi prodejci na bázi větší vzájemné důvěry, abychom dosáhli vyšších výnosů z velkoobchodních i maloobchodních činností."

Vratislav Strašil k tomu dodal: "Naším cílem bude upevnit pozice všech našich značek na trhu a jejich rating. Chceme být blíž k zákazníkům, pracovat s nimi intenzivněji a současně přátelštěji. Naším úkolem je rovněž zvýšit profitabilitu dealerské sítě."

Rozdělení pracovních povinností Vratislav Strašil zatím neupřesnil: "Dohodli jsme se, že první tři měsíce budeme pracovat společně, a pak se rozhodneme o novém uspořádání ve vedení organizace a rozdělení pravomocí."