citroën c3 aircross jde do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Citroën C3 Aircross jde do prodeje

Citroën C3 Aircross jde do prodeje

18.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën uvedl na český trh malé SUV Citroën C3 Aircross, které v sobě spojuje vzhled a prvky SUV s prostorností a variabilitou minivanů, takže může být plnohodnotnou náhradou modelu C3 Picasso. Originální automobil byl představen v originálním prostředí výzkumného centra Innocrystal Zlatníky.
Citroën C3 Aircross se veřejnosti u nás poprvé představil v průběhu roadshow. První vozy se u prodejců objeví až koncem října. O vůz je velký zájem, což dokládá už i mnoho objednávek. Citroën tímto vozem reaguje na vývoj trhu, kde roste zájem o malé crossovery. Proto bylo rozhodnuto tímto vozem nahradit úspěšný minivan C3 Picasso, kterého se prodalo půl milionu kusů. Nový model v sobě spojuje přednosti SUV a minivanů.
 
Citroën C3 Aircross byl navržen s využitím platformy PSA PF1 a vyrábí se v Zaragoze ve společné továrně s Opelem.
 
Auto pro všechny
Citroën C3 Aircross je dlouhý 415 cm (rozvor náprav 260 cm) a má originální styl typický pro nové modely značky. Značka s ním chce oslovit v podstatě všechny s aktivním způsobem života. Především se ale zaměří na mladé rodiny s malými dětmi a starší páry s odrostlými dětmi. Ti všichni by měli ocenit prostornost vozu, vyšší pozici sedadel, usnadňující nastupování, mnohostrannost jeho využití ale i robustnost konstrukce.
 
Citroën C3 Aircross má o 2 cm vyšší světlou výšku (175 mm) než C3, takže zvládá i jízdu mimo silnici. Přitom pohonu předních kol pomáhá i funkce Grip Control s možností využít některý z nabízených režimů: písek, sníh, off road a ESP off. Se systémem Grip Control je spojena nová funkce Hill Assist Descent, která auto udrží v nízké rychlosti při sjíždění velmi strmých svahů, a to i při jízdě na zpětný chod, takže řidič má plnou kontrolu nad vozem v různých rizikových situacích.
 
Nabídka motorů
Zážehové motory 1,2 PureTech mají výkon 60 kW (82 k) nebo 81 kW (110 k) a kombinují se s pětirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo šestirychlostní samočinnou. Turbodiesel 1,6 BlueHDI je k dispozici ve verzích 73 kW (99 k) nebo 88 kW (120 k) s pěti- resp. šestirychlostní přímo řazenou převodovkou.
 
Bezpečnosti jízdy napomáhá 12 podpůrných prvků řízení, mj. barevný head up displej s výsuvným panelem před řidičem a nouzové automatické brzdění, kdy čidlo automaticky aktivuje brzdy pokud kamera detekuje riziko kolize. Zajímavostí je možnost přijmout rychlost načtenou snímačem dopravních značek a automaticky ji nastavit v tempomatu.
 
Důraz na pohodlí a praktičnost
Prostorný interiér nabízí 5 míst. Citroën C3 Aircross pohodlná široká sedadla, komfortně nastavené odpružení a poskytuje vysokou akustickou pohodu posádky. Novinkou u Citroënu je středová konzole pro uložení smartphonu a jeho bezdrátové dobíjení.
 
Zadní sedadlo je dělené a obě části se dají posunout o 15 cm a lze změnit sklon zadních opěradel. Zavazadlový prostor má 410 l s nízkou nákladovou hranou lze zvětšovat až na 520 l. Sklopením zadních sedadel se dosáhne až 1289 l. Sedadlo spolujezdce lze sklopit a převážet tak předměty dlouhé až 2,40 m s možností využití tří sedadel.
 
Stejně jako další modely značky nové generace i C3 Aircross nabízí mimořádně rozsáhlé možnosti individualizace vzhledu s 85 barevnými kombinacemi u dvoubarevného lakování.
 
Tři úrovně výbavy
Citroën C3 Aircross je v ČR nabízen ve třech úrovních výbavy: Live, Feel a Shine, přičemž na základě zkušeností s modelem C3 se předpokládá prodej 60-80 % úrovně Feel a zbytek Shine, protože po Live bude jen minimální poptávka. Základní výbava Live zahrnuje klimatizaci, tempomat, systém pro pomoc při rozjezdu do svahu, systém pro čtení dopravních značek a systém varování při neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Startovací cena pro motor 1,2 PureTech 82 Man je 309 900 Kč. Příplatková výbava je omezena na audiosystém a možnost dokoupení dojezdového kola či metalické barvy.
 
Střední výbava Feel rozšiřuje svou standardní výbavu o audiosystém a dotykový 7“ displej, kožený volant, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, LED denní světla, podélné střešní nosiče a další designové prvky. S motorem 1,2 PureTech 82 Man je cena stanovena na 339 900 Kč a s turbodieselem 1,6 BlueHDI 100 Man na 409 900 Kč.
 
Nejvyšší stupeň výbavy Shine má v sériové výbavě i zadní parkovací asistent, automatickou klimatizaci, přední mlhová světla, automatické stěrače s dešťovým senzorem, navigační systém 3D TomTom v češtině s integrovanou mapou Evropy a pětiletou aktualizací zdarma, rádio/Bluetooth/USB /Jack/Mirror Screen, sklopné a posuvné sedadlo ve druhé řadě s výklopnou loketní opěrkou s otvorem na lyže, hliníková kola a Pack Look. Verze s motorem 1,2 PureTech 110 k S&S Man se nabízí za 424 900 Kč a s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6 je o 40 000 Kč dražší.
 
Vůz je už možné objednávat u prodejců Citroën. V případě využití financování Citroën Privillege se odečítá 10 000 Kč ze zaváděcí ceny vozidla.
 
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje
 • Citroën C3 Aircross jde do prodeje