citroën c3 aircross od 309 900 kč | Aktuality | autoweek.cz

Citroën C3 Aircross od 309 900 Kč

Citroën C3 Aircross od 309 900 Kč

19.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën na frankfurtském autosalonu představil ve světové premiéře kompaktní SUV Citroën C3 Aircross. Jde o model nové generace, který v sobě spojuje vzhled a prvky SUV s prostorností a variabilitou MPV. Současně byly zveřejněny ceny pro český trh.
Citroën C3 Aircross, crossover nahrazující v nabídce značky malé MPV C3 Picasso, je dlouhý 415 cm s rozvorem náprav 260 cm. Charakterizují jej typické stylistické prvky nové generace modelů značky Citroën: charakteristické osvětlení, zpevněná spodní část nárazníků, velká kola, široké blatníky, výrazné grafické prvky.
 
V prostorném interiéru s velmi dobrým výhledem je zadní sedadlo asymetricky dělené a dá se posunout o 15 cm. Zavazadlový prostor o objemu 410 l tak lze ještě zvětšovat až na 520 l. Sedadlo spolujezdce vpředu lze sklopit a převážet předměty dlouhé až 240 cm.
 
Pohonné jednotky budou zážehové tříválce PureTech 1,2 l s výkony 60 kW (82 k) resp. ve verzi s přeplňováním 81 kW (110 k, tuto verzi bude možné kombinovat i se šestistupňovou samočinnou převodovkou Aisin) nebo 96 kW (130 k) a vznětový čtyřválec BlueHDi ve verzích 74 kW (100 k) a 88 kW (120 k).
 
Citroën C3 Aircross má o 2 cm vyšší světlou výšku než C3, takže bez nebezpečí újmy zvládá i jízdu mimo silnici. Díky funkci Grip Control je možné se s ním vydat i na nezpevněné cesty a využít některý z nabízených režimů: písek, sníh, off road, esp off. Se systémem Grip Control je spojena fuknce Hill Assist Descent, přibrzďující vůz v malé rychlosti při sjíždění ze strmých svahů.
 
Z mnoha podpůrných prvků pomoci řidiči stojí za vyzdvižení především projekční (head up) displej, zobrazující klíčové informace v zorném poli řidiče, a nouzové automatické brzdění, kdy čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokud kamera detekuje riziko kolize.
 
Citroën C3 Aircross se v ČR nabízí ve třech úrovních výbavy. Základní výbava Live zahrnuje mj. klimatizaci, systém pomoci při rozjezdu do svahu, systém čtení dopravních značek a systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Základní cena s motorem 1,2 PureTech 82 Man je 309 900 Kč. Příplatková výbava je omezena na audiosystém a možnost dokoupení dojezdového kola.
 
Výbava Feel, u níž lze na základě jiných modelů značky předpokládat největší objem prodeje, rozšiřuje standardní výbavu mj. o audiosystém a dotykový 7“ displej, kožený volant, elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, denní světla s LED, podélné střešní nosiče a další designové prvky. S motorem 1,2 PureTech 82 Man je cena 339 900 Kč, s turbodieselem 1,6 BlueHDI 100 Man 409 900 Kč. Nabídka příplatkové výbavy zahrnuje pakety pro usnadnění parkování, hands free přístup a spouštění motoru, paket automatická klimatizace s mlhovými světly, hliníková kola, tažné zařízení a designové pakety.
 
Nejvyšší úroveň výbavy Shine přidává i zadní parkovací asistent, automatickou klimatizaci, přední mlhová světla, automatické stěrače s dešťovým senzorem, navigační systém 3D v češtině s integrovanou mapou Evropy a pětiletou aktualizací zdarma, rádio AM/FM, hands-free Bluetooth, konektor USB i zásuvka Jack, Mirror Screen, sklopnou a posuvnou dělenou lavici ve druhé řadě s výklopnou loketní opěrkou s integrovaným držákem nápojů a otvorem pro lyže, hliníková kola a Pack Look. Se zážehovým motorem 1,2 PureTech 110 S&S Man se nabízí za 424 900 Kč a s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6 je o 40 000 Kč dražší.
 
C3 Aircross v souladu s přístupem značky nabízí mimořádné možnosti individualizace počínaje jinde nevídanými možnostmi barevných kombinací karoserie i stylů interiéru.
 
Citroën C3 Aircross se vyrábí ve španělské Zaragoze a už je možné jej objednávat u všech prodejců Citroën. V případě využití financování Citroën Privilege se odečítá 10 000 Kč ze zaváděcí ceny vozidla.
  • Citroën C3 Aircross od 309 900 Kč
  • Citroën C3 Aircross od 309 900 Kč
  • Citroën C3 Aircross od 309 900 Kč