citroën ë-jumpy - 100% ëlectric už i v čr | Aktuality | autoweek.cz

Citroën ë-Jumpy - 100% ëlectric už i v ČR

Citroën ë-Jumpy - 100% ëlectric už i v ČR

14.09.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën ë-Jumpy - 100% ëlectric už je možné objednat i v České republice. Citroën s ë-Jumpy nabízí řadu vozů na míru ve třech délkách, které si uchovává si všechny přednosti kompaktní dodávky Jumpy a také struktura variant a výbav je stejná.
Citroën ë-Jumpy nabízí řadu vozů na míru ve třech délkách, které se přizpůsobí jakékoliv profesi. Na výběr jsou dvě úrovně dojezdu: 230 km podle WLTP s akumulátorem 50 kWh je k dispozici u délek XS, M, XL nebo 330 km s akumulátorem 75 kWh pro délky M a XL.
 
Vybírat se dá ze tří délek: v tomto segmentu neobvyklé 460 cm (XS), praktické pro parkování ve městě (k dispozici bude od února 2021), 495 cm (M) a 530 cm (XL). Výška 190 cm zaručuje vjezd do uzavřených garáží. Objem nákladového prostoru se oproti verzím se spalovacími motory nezměnil: pohybuje se od 4,6 m3 (XS bez systému Moduwork) po 6,6 m3 (XL se systémem Moduwork). Využitelná šířka mezi podběhy kol je 125 cm, takže do vozu je možné naložit europalety. Užitečné zatížení je až 1199 kg a hmotnost přípojného vozidla může u všech verzí dosáhnout 1 t.
 
Nabíjení je možné přes běžnou zásuvku (doma, na pracovišti nebo parkovišti), zrychlené přes Wallbox nebo rychlé stejnosměrným proudem až 100 kW, umožňující nabít 80 % kapacity za 30 minut. Citroën ë-Jumpy je vybaven palubní třífázovou nabíječkou 11 kW.
 
Motor rekuperuje energii při brzdění nebo zpomalování vozu. Při jízdě lze volit ze tří režimů:
Normal - výkon elektromotoru je 80 kW a točivý moment 210 N.m, což poskytuje nejlepší kompromis mezi dojezdem a dynamickým výkonem
Eco - výkon elektromotoru je omezen na 60 kW a točivý moment na 190 N.m pro optimalizaci spotřeby energie snížením výkonu vytápění a klimatizace aniž by došlo k jejich vypnutí
Power - výkon 100 kW a točivý moment 260 N.m dávají plně naloženému vozu dynamiku i při maximálním zatížení.
Maximální rychlost je 130 km/h bez ohledu na použitý režim.
Komfort jízdy zajišťují pružiny s proměnlivou tuhostí a tlumiče typu AMVAC s proměnlivou charakteristikou tlumení podle zatížení.
 
Nový ë-Jumpy je v nabídce s cenou od 899 000 Kč bez DPH a do prodejní sítě se dostane ve druhém pololetí 2020. Záruka na akumulátor je 8 let nebo 160 000 km pro 70 % kapacity (s certifikátem kapacity akumulátoru při každé prohlídce).
 
Pro ë-Jumpy je připraveno 15 asistenčních prvků pro bezpečnou jízdu včetně bezkontaktního otevírání dveří, hands-free přístupu a startování vozu, Head-up displeje, parkovací kamery se systémem Top Rear Vision, Grip Control nebo adaptivního tempomatu s omezovačem rychlosti.
 
Citroën ë-Jumpy nabízí i tři služby konektivity, které jsou součástí programu Citroën Advanced Comfort. Dotykový 7" displej nabízí ovládání všech funkcí. Aplikace My Citroën umožňuje spravovat nabíjení akumulátoru a přístup k aplikaci Free2Move Services určené pro elektromobily (umístění nabíjecích terminálů, ujeté kilometry, upozornění na údržbu, dohodnutí termínu v servisu, přednastavení teploty).