citroën jde příkladem nabídkou šrotovného | Aktuality | autoweek.cz

Citroën jde příkladem nabídkou šrotovného

Citroën jde příkladem nabídkou šrotovného

02.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën přichází na český trh s ojedinělou nabídkou, která svou výhodností převyšuje tradiční akční ceny či prémie za výkup ojetých vozů protiúčtem. Díky šrotovnému (ekologickém bonusu) Citroënu totiž zákazník u vybraných nových modelů této značky získá slevu až 120 000 Kč.
Aktivita „Citroën čistí silnice“ má pomoci zvrátit nepříznivý trend stárnutí českého vozového parku a jít tak ostatním příkladem. Podle aktuálních statistik Svazu dovozců automobilů je průměrné stáří českého vozového parku 15 let, čímž se Česká republika řadí mezi nejhorší státy Evropské unie. Tento problém je sice dlouhodobě známý, bohužel jej však koncepčně nikdo neřeší. Hodně se o tom mluví, ale stát neprojevuje žádnou aktivitu a nyní hrozí další přísun starších neekologických aut z Německa.
 
„Na různých úrovních se poukazuje na palčivost této neutěšené situace, ale chybí jakákoliv konkrétní akce či vůle něco změnit k lepšímu. Proto jsme se rozhodli převzít sami zodpovědnost a chceme naším skutečně vysokým finančním bonusem pomoci českým motoristům ke koupi nového vozu,“ vysvětluje ředitel značek Citroën a DS v České republice František Neuman.
 
Citroën je přitom na tom lépe než jiné značky - jeho 202 000 aut provozovaných v ČR má průměrný věk okolo 13 let, nicméně kolem 80 000 těchto vozů je starších než 15 let.
 
Šrotovné zlevní většinu osobních modelů značky Citroënu
Citroën nepopírá, že tato akce je inspirovaná podobnými, které se v posledních týdnech v reakci na opatření proti vznětovým motorům rozebíhají v Německu i dalších zemích EU. Na rozdíl od nich není omezena jen na vznětové motory, ale je vypsaná pro všechny typy pohonných jednotek. Rovněž není omezena jen na soukromé zákazníky, ale mohou ji využít i fyzické a právnické osoby.
 
Různá zvýhodnění při odevzdání dosluhujícího či ojetého vozu jsou u českých prodejců běžná. Šrotovné od Citroënu je výrazně vyšší a činí koupi nového vozu opravdu dostupnější. Cílem bylo vytvořit skutečně atraktivní nabídku, která svou výhodností osloví široké spektrum majitelů starších vozů v rozpětí 250 000 - 350 000 korun aby si místo ojetého auta pořídili nové. Očekává se tedy velký zájem zejména o modely C3, C4 Cactus, Berlingo či C-Elysée. Výrazně zvýhodněny jsou díky šrotovnému od Citroënu i další osobní modely vyjma modelových řad C5 a Spacetourer a zvýhodnění se netýká ani užitkových vozidel.

C1 30 000 Kč
C3 30 000 Kč
C Elysée 30 000 Kč
C3 Picasso 45 000 Kč
C4 50 000 Kč
C4 Cactus 75 000 Kč
C4 Picasso/Grand Picasso 100 000 Kč
Berlingo 100 000 - 120 000 Kč
 
Například nejprodávanější model značky Citroën Berlingo je ve verzi Shine 1,6 BlueHDi 100 díky šrotovnému od Citroënu zvýhodněn o 120 000 Kč. Zákazník tak při splnění jednoduchých podmínek zaplatí za nové Berlingo oproti původní ceníkové ceně 524 800 Kč pouze 404 800 Kč. Tato na českém trhu ojedinělá akce startuje 1. září a potrvá do 31. prosince 2017.
 
Jaká auta lze vykoupit?
„V rámci šrotovného od Citroënu se chceme primárně zaměřit na nejstarší vozy našich silnic, tedy ty, které splňují pouze emisní normy Euro 1 až Euro 3. Takové vozy necháme ekologicky zlikvidovat, aby byla garance, že se již znovu nedostanou do provozu. Vykupujeme ale vozy všech značek jakéhokoliv stáří,“ upřesňuje František Neuman.
 
Je důležité rychle odstranit „nejšpinavější“ motory. K výraznému posunu došlo v roce 2005 zavedením Euro 4. Proto je akce zaměřena především na vozidla Euro 1 až Euro 3. Nevztahuje se ale výhradně na ně. Pokud zákazník přiveze svůj současný vůz, který je vhodný pro další prodej, nabídne mu za něj prodejce další peníze na protiúčet a zároveň i šrotovné.
 
Přivézt lze vůz jakékoli značky. Odkupovaný automobil může být osobní i užitkový (N1) a na jeho stáří nezáleží. Musí mít SPZ a platnou STK a zájemce ho musí vlastnit alespoň šest měsíců. V případě nepojízdných vraků stačí pro poskytnutí ekobonusu předložení Potvrzení o ekologické likvidaci daného vozu ne starší 14 dnů.
 
Zákazníkům, kteří nemají vůz na protiúčet, nebo nechtějí svůj současný vůz dát vykoupit, nabídne Citroën ekologický bonus ve výši 80 % šrotovného.
 
Bez vazby na finanční produkty
Hlavním motivem je pomoci omlazení českého vozového parku transaprentní nabídkou bez zbytečných omezení a podmínek tak, aby byla zajímavá pro všechny, kteří uvažují o novém automobilu bez ohledu na to, jak jej chtějí financovat. Šrotovné proto není podmíněno jakoukoliv formou financování, nicméně finanční produkty využívat lze.
 
K dispozici jsou například úvěrové produkty, ať už financování bez navýšení, Privilege s finančním bonusem 10 000 Kč nad rámec šrotovného nebo novinka SMART s úročením 3,9 %. Maximální doba financování je 84 měsíců, což klientům garantuje velice nízké měsíční splátky. Nabídka šrotovného není kombinovatelná s operativním leasingem.